V sobotu 2.2. se naše juniorky, hrající druhou ligu žen, vydaly do Lovosic. Čekali zde na ně velice silní soupeři z Ústí nad Labem a z Liberce, kteří hájí první dvě místa v tabulce.

První zápas s Ústím se vyvíjel po celou dobu poměrně dobře. Holky hrály zodpovědně a držely se pokynů trenéra. Silný a zkušený soupeř měl plné ruce práce a jen díky skvělé brankářce mohl být rád, že po první třetině bylo skóre stále vyrovnané poměrem 2:2. Ve druhé třetině se podařilo Ústí vstřelit jen jeden gól, ale díky němu se dostalo do vedení 3:2. Třetí třetina se odehrávala v rychlém tempu a po zranění Pavlíkové musely holky ještě o to více zabrat. Soupeř nakonec odskočil na 3:5 a i když se ještě dvě minuty před koncem se podařilo snížit na 4:5. vyrovnat už naše děvčata nezvládla. Holky ale předvedly výborný výkon a velká pochvala patří také českolipské gólmance Báře Sladomelové, na které si soupeř vylámal zuby. Bára podržela svůj tým v mnoha nebezpečných situacích. Díky tomu si také po zápase vysloužila potlesk od svého týmu.

Česká Lípa - Ústí nad Labem 4:5
Třetiny: 2:2; 0:1; 2:2

Druhý zápas s Libercem se odehrával v režii samotných holek bez trenéra, který musel odjet na zápasy dorostenek. Ani tento zápas nebyl pro našeho soupeře vůbec lehký. Po relativně vyrovnaných dvou třetinách vedl soupeř pouze o jednu branku poměrem 2:3. Ve třetí části hry si už Liberec skóre pohlídal a vstřelil ještě dvě branky. Konečné skóre tedy mělo podobu 2:5.
Na to, že naše holky hrají poměrně v omezené sestavě, kdy nedají dohromady ani dvě pětky, tak podávají čím dál tím lepší výkony a za oba zápasy určitě zaslouží pochvalu.

Česká Lípa - Liberec 2:5
Třetiny:
1:1; 1:2; 0:2

Dorostenky v Ústí nad Labem bodovaly

Dorostenecká dívčí kategorie se vydala první únorovou sobotu na turnaj do Ústí nad Labem. I když se jedná věkově o dorostenky, obsazení tohoto týmu bylo pouze v režii starších žákyň, výjimkou byla gólmanka Dvořáková. Čekali je dva silní soupeři. Nejprve se holky utkaly s Ústím nad Labem a posléze s Kadaní.

První zápas poskytl našim věrným divákům klasický začátek prvního zápasu. Během čtyř a půl minuty se prohrávalo 3:0. V tomto momentu si pravděpodobně hráčky České Lípy uvědomily, že zápas již začal a začaly se podle toho chovat. Od této chvíle se utkání neslo ve vysokém tempu, přičemž k vidění bylo mnoho šancí na obou stranách. Hned v dalším střídání, po obdržení třetího gólu, se prosadila Šorfová a snížila na 1:3. Druhá třetina byla velice vyrovnaná a naštěstí pro nás se podařilo opět korigovat skóre na 2:3. Od té doby českolipská děvčata soupeře tlačila, ale nepodařilo se jim bohužel proměnit ani několik vyložených šancí. Ani během třetí třetiny tlak našich holek nepolevoval a s výbornou Dvořákovou v bráně se podařilo přece jen vstřelit další dvě branky znamenající vedení 4:3. I přes zodpovědný výkon proti závěrečnému tlaku soupeře se hráčkám Ústí podařilo minutu před koncem vyrovnat nenápadnou střelou od půlky na konečných 4:4.

Výsledek druhého zápasu s Kadaní snad v hale nikdo neočekával. Zápas tradičně ve vysokém tempu, nevypuštěný žádný souboj, plno šancí na obou stranách. V osmé minutě první třetiny se trefila Zikmundová a šlo se do cenného vedení 1:0. Vzhledem k množství šancí na obou stranách se dalo očekávat, že tento zápas bude bohatý na góly. Opak se stal pravdou. Výtečné gólmanky totiž své týmy držely. Druhá třetina byla bezgólová a rozhodnutí tak mělo padnout až ve třetí části. Napětí stoupalo a stále se čekalo, kdo dá konečně nějaký gól. Když ale odbíhala poslední minuta třetí třetiny a skóre se stále neměnilo, začínalo být horko trenérům i fanouškům. Nakonec se po obrovském tlaku soupeře podařilo skóre ubránit a po uplynutí poslední sekundy zápasu vypukla velká českolipská radost jak na lavičce, tak v hledišti. Brankářka Dvořáková si po výborném výkonu připsala vychytanou nulu a holky mohly slavit.

Velké díky patří celému týmu, který předvedl úžasný týmový výkon a fanouškům, kteří, jak se můžeme dočíst v zápasovém onlinu, prožívali a fandili celý turnaj, jako kdyby se hrálo mistrovství světa žen.

Česká Lípa - Ústí nad Labem 4:4
Česká Lípa - Kadaň 1:0