Ač se České Lípě nepovedl už samotný začátek utkání, mohla hodnotit první třetinu jako úspěšnou. Chodov se dostal brzy do vedení díky trefě Vávry, na kterou brzy navázal Horký. Jenže pak se misky vah přetočily na stranu domácího celku. Po sérii šancí se nakonec ujala střela Slaného a vyrovnání Krajcigra rozpoutalo na tribunách euforii. Přesto do šaten odcházeli spokojenější hosté, když rychlý brejk úspěšně zakončoval Daniel Eremiáš.

Následné oslabení po neúspěšné trenérské výzvě však Českolipští ustáli a s chutí se pustili do dohánění ztráty. To se povedlo Křenkovi, který přesně mířenou ranou k tyči zvládl srovnat na 3:3. Za třicet vteřin se sice povedlo rychle odpovědět Netrefovi, ale s chutí hrající domácí se nepřízní osudu vykolejit nenechali. Přesná rána Trčky nejprve zařídila srovnání na 4:4, načež se Severočeši poprvé dostali do vedení. Na trefu Pekárka navíc proměněným trestným střílením navázal Křenek a po čtyřiceti minutách hry rázem panoval nečekaně příjemný stav 6:4.

Nicméně začátek třetí části hry domácímu celku absolutně nevyšel. Po drtivém nástupu Chodova na palubovku nejprve snížil šťastnou střelou Komárek a následně po propadnutí českolipské obrany proměnil rychlý úprk také Klápa. Chodovu trvalo celkem 74 vteřin, než dokázal vyrovnat skóre. Povzbuzení hosté navíc dál trestali chyby domácí obrany. Šmíd nejprve zablokoval Křenkovu střelu, aby se v následném rychlostním souboji dostal k míčku jako první a propálil Dvořáka.

Českolipští bojovali, tlačili se do branky, ale do šancí se příliš nedostávali. Otevřených okének v obraně navíc postupně začali hosté opět využívat. Dva góly Toma Ondruška zápas definitivně rozhodly. V závěrečné hře bez brankáře pak ještě snížil pohotovou střelou Štěrba, ale do prázdné branky ještě stačil uklidit míček na druhé straně Antonín Votava. Ani ve druhém utkání se tedy České Lípě nepovedlo zabodovat, byť výkon dává naději, že by tomu v příštích duelech mohlo být přece jenom jinak.

FBC Česká Lípa – Fat Pipe Florbal Chodov 7:10 (2:3, 4:1, 1:6)
Branky:
13. Slaný, 17. Krajcigr, 26. a 38. z TS Křenek, 29. Trčka, 33. Pekárek, 60. Štěrba – 1. Vávra, 3. Horký, 20. Eremiáš, 26. Netrefa, 41. Komárek, 42. Klápa, 45. Šmíd, 51. a 57. Ondrušek, 60. Votava.
Rozhodčí: Dolanský, Sýkora. Vyloučení: 1:1. Využití: 1:0. Střely na branku: 20:39. Diváci: 361.

Sestava České Lípy: Dvořák – Kellermann, Křenek, Mlejnek, Stárek, Šedivý, Slaný – Štěrba, Pekárek, Krajcigr – Pšenička, Trčka, Kopič – Vavruška, Jirsa, Kouba – Dzierža, Knespl, Vlček.