Sympatický výkon v Ostravě kýžený první bod nepřinesl

Českolipští svou premiéru v play-off nejvyšší soutěže výsledkově nezvládli. Po solidním herním představení je na palubovce ČPP Arény musel mrzet především úvod do druhé třetiny, který přinesl dvě laciné branky v síti gólmana Jana Dvořáka, na které už hosté neodpověděli. A to navzdory celkem výrazné střelecké převaze, kdy na ostravského brankáře Jana Bindera letělo celkem 23 střeleckých pokusů, zatímco Dvořák čelil 16 ostravským střelám.

Úvodní duel nabídl také velmi disciplinovanou hru ostravského týmu podpořenou kvalitní defenzivou, přes kterou se Českolipští do šancí dostávali spíše lopotně. Výběru trenéra Vladimíra Trčky navíc nevycházely ani přesilové hry, v nichž se Ostrava dokázala vcelku s přehledem bránit.

Letos vítězí domácí týmy

V této sezoně platí v bitvě obou dvou celků známé pořekadlo: Můj dům, můj hrad. Českolipští věří, že nebude platit až do konce sezony, ale aby se hrálo ještě v sobotu, bude muset být v pátek splněno. První vzájemný duel sezony vyhrála Lípa 7:3, následně v lednu triumfovala doma Ostrava 9:3 a v úterý přidala výhru 3:2. Zároveň tak naklonila historickou vzájemnou bilanci ve svůj prospěch, když se radovala v Superlize z výhry nad Českou Lípou už osmkrát, zatímco Lípa vyhrála sedmkrát.

V prvním duelu dostal statisticky nejvíce prostoru na hřišti Daniel Štěrba, který odehrál přes 33 minut. Na druhé straně se mohl podobným "ice timem" pochlubit Martin Šulc. Střelecky nejaktivnějšími českolipskými hráči byli Štěpán Slaný s Ondřejem Kopičem, kteří oba vyslali na Bindera shodně čtyři góly. Do listiny střelců se však vepsal pouze druhý jmenovaný. Vedle něj se prosadil i Václav Vavruška.

Páteční duel o naději na postup do čtvrtfinále soutěže začíná v českolipské hale od 19:30 a jeho rozhodčími jsou pánové Přemysl Bališ a Peter Varga. Přijďte si užít jedinečnou zábavu a pomoci Lípě v dosažení historického úspěchu! Vzhledem k očekávanému vysokému diváckému zájmu si zajistěte své místo v hale včasným příchodem.