Už úvodní minuty zápasu nasvědčovaly, že to Tatran po návratu do Superligy nebude mít snadné. Hra probíhala převážně před hostujícím brankářem Körberem a snahu Českolipských vyjádřil gólem Vavruška. Pak se sice dvakrát po sobě prosadili hosté, ale nadšeně bojující domácí srovnali Krajcigrem, který se ve středu rozehrál k nejlepšímu výkonu sezony.

S Lípou nijak nezatřásly ani rychlé góly Havlase s Čermákem, které dostaly velkého favorita už do vedení 5:3. Outsider tentokrát neodpadl, ba naopak za necelou půlminutu přichystal šťavnatou odplatu prostřednictvím Krajcigra s Vavruškou, kteří si oba připsali už své druhé zásahy v zápase. Co však bylo asi nejpřekvapivější, Tatran utkání vůbec nedominoval. Šance připisovali Českolipští, kteří několikrát rozezněli brankovou konstrukci Körberovy branky. Přesto šli do šaten spokojenější Pražané díky trefě Šimka.

Tatran do utkání s Českou Lípou vstupoval coby suverénně nejlepší celek při hře v oslabení. Tresty Malhockého a Eliáše však neubránil a v přesilovkách si Českolipští vytvořili klíčový náskok. Krátce po návratu z kabin srovnal Pekárek a v euforii hrající domácí záhy přidali další trefy v početní převaze, které obstarali Krajcigr s Pšeničkou, který vyhnal Körbera z branky a místo něj přišel dochytat duel Jurco.

Dlouhé minuty pak Česká Lípa pevně hlídala svůj náskok. Vedení 8:6 navíc mohla po několika nadějných brejkových situacích navýšit, ale nakonec se o výsledek strachovala až do konce. Faul Kopiče totiž rychle v přesilovce potrestal Havlas a šest minut před koncem to byl jen o gól. Tatran dle očekávání sáhl k dlouhé power-play, v níž si vytvořil několik šancí, ale skvělého Jukla už nepřekonal.

Historické vítězství zároveň České Lípě výrazně pomohlo k cestě do předkola play-off. Na jedenácté Black Angels mají nyní Severočeši náskok osmi bodů a oba celky ještě odehrají čtyři duely. Případná výhra České Lípy právě proti Blackům v Lounech za tři body zajistí definitivní jistotu účasti v předkole. Jakýkoliv jiný výsledek ponechá karty dále otevřené.

FBC Česká Lípa – Esa Logistika Tatran Střešovice 8:7 (2:3, 3:3, 3:1)
8. a 30. Vavruška, 14., 30. a 43. Krajcigr, 22. Trčka, 42. Pekárek, 45. Pšenička – 9. Kučera, 11. Beneš, 19. Meliš, 27. a 54. Havlas, 30. Čermák, 33. Šimek.
Rozhodčí:
Šedivý, Štengl. Vyloučení: 2:1, navíc Eliáš (TAT) 2+2. Využití: 3:2. Diváci: 362. Střely na branku: 27:24.