Českolipští se soupeře nezalekli a nastoupili aktivně. V první třetině byli střelecky jasně aktivnější, ale šance před oběma brankami příliš nepřicházely. Jako první pohnuli se skóre domácí hráči. Standardní situaci zakončil po rychlé kombinaci Kuczera a dostal Ostravu do vedení. Jinak ale hrála Ostrva bázlivě. Na Dvořáka dostala v prvních dvaceti minutách jen tři střelecké pokusy a Severočeši zaslouženě srovnali. Rychlou kombinaci s Pekárkem a Krajcigrem zakončil pohotový Kopič.

Nadějná první dvacetiminutovka přinášela optimistické výhledy do další části zápasu, ale úvod druhé třetiny se České Lípě absolutně nepovedl. Bohužel pro hosty, byl to klíčový moment zápasu. Nejprve se bekhendem prosadil po trochu šťastné akci pohotový Prašivka a následně využil Seibertovy chyby v rozehrávce Mikoláš.

Málo platné, že hosté opět tlačili, soupeře víceméně herně přehrávali, ale nedokázali využít vyjma brankových příležitostí ani dvě přesilové hry. Přesto zvládl rychlou bekhendovou dorážkou zkorigovat stav Vavruška a Česká Lípa zase byla ve skóre na dostřel.

Třetí část hry však místo očekávaného tlaku České Lípy přinesla spíše šance na straně domácího celku. Několik nadějných možností ale pochytal Dvořák, případně rány domácích hráčů skončily mimo branku. Na druhé straně hřiště pak měli velké příležitosti Kopič a především Slaný, ale ani jeden z nich na vynikajícího Bindera nevyzrál. K vyrovnání nevedla ani závěrečná power-play, kterou navíc narušil neukázněný divák. Ten v zoufalém náporu Lípy vhodil na hrací plochu druhý míček a ještě více tím rozmělnil snahu hostů o vyrovnání.

První bod v sérii tak po velké bitvě připadl Ostravě a ta má tím pádem čtvrtfinálový mečbol. Druhý zápas série se hraje v pátek 8.3. od 19:30 v České Lípě, případný třetí duel pak v Ostravě od 18:00.

FBC Ostrava – FBC Česká Lípa 3:2 (1:1, 2:1, 0:0)
10. Kuczera, 21. Prašivka, 23. Mikoláš – 18. Kopič, 30. Vavruška.
Rozhodčí: Kačer a Vašíček. Vyloučení: 2:1. Bez využití: Diváci: 164. Střely na branku: 16:23. Stav série: 1:0.