Blackům začátek nové sezony příliš nevychází. Svěřenci koučů Tomáše Janečka a Petra Pajera aktuálně drží až jedenácté místo tabulky a na svém kontě mají i domácí porážky s Karlovými Vary či Pardubicemi. Naproti tomu však dokázali Pražané třeba zvítězit na Bohemians, porazit nováčka soutěže BUTCHIS, případně porazit Ostravu a zle potrápit letos výborný Liberec.

Tým po svém postupu do nejvyšší soutěže drží kostru, ale některé jeho klíčové části přece jenom za roky působení mezi elitou odpadávají. V průběhu letní přestávky tak opustila celek důležitá postava v podobě útočníka Jakuba Bočka, který zamířil za některými svými bývalými kolegy do Tatranu Střešovice. Bleci tak začali hledat náhradu mimo jiné i na Slovensku. Do kádru tak zamířili zajímaví hráči jako například Vladimír Bačinský nebo Teodor Beriac.

Nejproduktivnějším hráčem bíločerných však zůstává i nadále kanonýr Jakub Renčín. Ten dosud nasbíral třináct bodů za pět gólů a osm asistencí. Ze všech hráčů Black Angels je navíc v Superlize suverénně nejproduktivnější v historii klubu. Black Angels se navíc může pochlubit špičkovou brankářskou dvojicí Daniel Körber – Ondřej Matiášek. Ta koneckonců dopomohla svému týmu k třem účastem mezi elitní osmičkou Superligy v posledních letech.


Vzájemné zápasy obou celků tradičně nabízí hodně gólový a divoký průměr. Z osmi odehraných zápasů jich Black Angels dosud vyhráli pět, Česká Lípa triumfovala třikrát, byť jen dvakrát za plný bodový zisk. Severočechy musel mrzet především loňský podzimní duel, v němž přišla porážka 6:8 a následné velké komplikace v boji o záchranu.

Česká Lípa krátce před první reprezentační akcí sezony prožila šňůru čtyř zápasů v řadě s bodovým ziskem, poslední duel proti Bohemians ale Severočechům vůbec nevyšel. Porážka 4:12 a spousta vyloučení trochu pokazila dojem z předchozího slibného průběhu sezony. Svěřenci kouče Vladimíra Trčky tak zůstávají suverénně nejtrestanějším týmem soutěže, který v deseti zápase obdržel dohromady 72 minut. Pražané inkasovali jen pro srovnání pouze polovinu.

Nejproduktivnějším florbalistou České Lípy zůstává po úvodní fázi základní části Ladislav Pekárek s patnácti body, hned za ním je v závěsu Radek Krajcigr. Přes deset bodů se vyhoupli i obránci Dan Štěrba a Radim Křenek. Právě druhý jmenovaný oslaví v zápase zajímavé jubileum, když nastoupí ke 400. zápasu v základní části nejvyšší české soutěže.

Středeční velmi důležitý duel začíná v českolipské sportovní hale od 18:30. Připravena je pro vás tradičně soutěž o koláč z Jizerských pekáren i spousta skvělé zábavy. Rozhodčími duelu jsou pánové Přemysl Bališ a Peter Varga.