Ostrava však má s účastmi v play-off daleko větší zkušenosti. Po několika medailových umístěních zkraje tohoto století se Ostrava minimálně do předkola dostává v poslední době pravidelně, v posledních deseti letech se jí třikrát povedlo dostat mezi nejlepší osmičku. Ostravané by však nejraději zapomněli na poslední dva ročníky, v nichž právě v předkole narazili. Nejprve nestačili na Liberec, v loňské sezoně dokonce překvapivě na Sokol Královské Vinohrady. V obou případech přitom hráli předkolo coby výše postavený celek.

Nejinak tomu bude i v letošním ročníku. Ostrava po výhře nad Karlovými Vary 6:5 po nájezdech zkompletovala svůj zisk na 34 bodech a získala jich o tři více než Česká Lípa. Pozici před Severočechy uhájil výběr kouče Roberta Segeti především dobrými výkony v domácím prostředí. V něm nejprve Ostrava zdolala Královské Vinohrady, následně si poradila s Libercem a na závěr právě s Karlovými Vary.

Lídrem klubové produktivity se stal Lukáš Pešat, který vybojoval dohromady 29 kanadských bodů za 14 branek a 15 asistencí. Na druhém místě skončil Daniel Chatrný (27) a třetí byl Marek Bräuer (23). V základní části se Ostrava mohla pochlubit jedenáctou nejlepší přesilovkou (30%) a devátým nejlepším oslabením (57,89%). V celé základní části pak úterní soupeř České Lípy vyslal na soupeřovu branku pouze 495 střeleckých pokusů, což je druhý nejmenší počet v celé soutěži. Hůře na tom byly už jen poslední Pardubice.

Ostrava dlouhodobě patří k nejvyrovnanějším protivníkům České Lípy. Dosud bylo sehráno v superligové historii 14 zápasů, přičemž vzájemná bilance je příznačná. Sedm výher ukořistila Ostrava, sedm Česká Lípa. Plichta je to i z hlediska bodových zisků, oba celky mají shodně po 21 bodech. Letos v prvním říjnovém utkání triumfovala Česká Lípa doma poměrem 7:3, odveta však svěřencům kouče Vladimíra Trčky nevyšla a prohra 3:9 nakonec v konečném účtování základní části odsoudila modrobílé na deváté místo.

Právě devátá pozice je však historickým maximem klubu v Superlize, stejně tak jako dosažený bodový zisk. 31 bodů tentokrát s přehledem stačilo na účast ve vyřazovacích bojích, kam se klub po dvou vyčerpávajících sériích play-down s Hattrickem Brno a Královskými Vinohrady dostal poprvé. V posledních pěti zápasech dokázala Lípa vyhrát dvakrát, přičemž senzačně obrala o body Tatran Střešovice i pražskou Spartu. Kromě vysoké porážky s Mladou Boleslaví pak ještě selhala v zápasech na půdě Black Angels a Královských Vinohrad.

Vítězem kanadského bodování po základní části se stal Radek Krajcigr s bilancí 28+12, na druhém místě byl Ladislav Pekárek (17+18) a třetí příčku bral Daniel Štěrba (12+20). Českolipští se jinak mohli pochlubit osmou nejlepší přesilovkou (40,43%) a sedmým nejlepším oslabením (59,7%). V počtu střel na tom byla Lípa stejně jako deváté Karlovy Vary (566). V průměrné domácí návštěvnosti pak Severočeši obsadili čtvrté místo za Pardubicemi, Spartou a Mladou Boleslaví.

"Jedeme do Ostravy výborně naladěni i přes vysokou prohru s Bolkou. Povedla se nám třetí třetina, která je velmi důležitým odrazovým můstkem do utkání předkola play-off. První krok jsme splnili a skončili do 10 místa. Myslím, že jsme velice dobře připraveni na soupeře a nejedeme si užít předkolo play-off. Cíl je jasný, tedy ''VÝHRA"," uvedl vedoucí týmu František Beránek.

Úterní zápas se v Ostravě odehraje od 19:30 a sledovat ho můžete na platformě ceskyflorbal.tv. Přenos by měl být případně k dispozici i v bufetu českolipské sportovní haly. Rozhodčími zápasu budou pánové Pavel Kačer a Ondřej Vašíček. Odveta se v České Lípě bude hrát v pátek od 19:30 a případný třetí zápas pak v sobotu od 18:00 v Ostravě.