Souboje České Lípy a Pardubic tradičně přináší vyrovnanou podívanou a zpravidla v nich jde o důležité body do tabulky. Nejinak tomu bude i ve čtvrtečním odpoledním klání. Pardubičtí na úvod čelili pražským týmům. Na půdě Black Angels nejprve zvítězili 5:3, následně ale doma padli se Spartou a nestačili ani na Chodov poměrem 5:10.

Tým zatím velmi překvapivě střelecky táhne teprve osmnáctiletý Radek Drba, pro nějž to jsou letos vůbec první superligové zápasy. Ve třech se už dokázal prosadit čtyřikrát a společně s nově příchozím Lotyšem Ralfsem Polisem zatím patří k oporám výběru kouče Ladislava Štancla. Tým sice opustili v průběhu léta opory jako Adam Šmíd, Lukáš Kučera nebo Ivo Teichman, ale na novou sezonu se Pardubičtí připravili dobře.

Historie vzájemných zápasů nabízí řadu napínavých bitev. Z dvanácti zápasů zatím oba celky vyhrály shodně šestkrát. Českou Lípu může mrzet především porážka z posledního utkání z ledna loňského roku, kdy svěřenci Davida Derky prohráli v rámci School Matche 6:7 a chybějící body je nakonec poslaly pouze do série play-down.

V českolipském táboře po vstupu do sezony není veselo. Z úvodních tří zápasů se výběru nového kouče Vladimíra Trčky povedly pouze dvě třetiny souboje s Chodovem a Česká Lípa tak jako jediná v soutěži ještě nebodovala. Proti Pardubicím je však potřeba to změnit, v což věří i matador Štěpán Slaný. "Opticky tři zápasy a 0 bodů, to je pro nový mladý tým poměrně nepříjemné. Mladí si to berou, mají pocit, že se týmu nedaří. Ale na druhou stranu nás čeká ještě 23 zápasů a ve hře je spousta bodů. Pardubice pro nás doma klíčové. Pokud se chceme vyhnout poslední čtyřce a hrát aspoň o předkolo play-off, musíme tyto týmy okolo nás porážet," doplnil zkušený obránce, který letos nasbíral už tři kanadské body s bilancí 2+1.

Bodovým lídrem týmu je podle očekávání kapitán Radek Krajcigr, který ve třech utkáních připojil do českolipské sbírky pět bodů, po čtyřech bodech mají pak rovněž produktivní Radim Křenek s Danielem Štěrbou, který byl v Liberci vyhlášen vůbec nejlepším českolipským hráčem.

Sváteční utkání začíná ve čtvrtek od 16:00 a jeho rozhodčími budou pánové Přemysl Bališ a Peter Varga. Součástí zápasového dění pak bude i soutěž o koláč z Jizerských pekáren v rámci přestávkového programu.