Už od začátku bylo jasné, kdo je po bodech hladovější. Českolipští si dokázali vytvořit územní převahu a také velké brankové příležitosti. Proti řadě z nich ještě dokázal brankář Denemark zasáhnout, po střele Štěrby z půlící čáry už ale musel lovit míček ze své sítě. Ještě do přestávky navíc zvyšoval stejný hráč náskok v přesilové hře, kdy využil perfektní Křenkovy nabídky.

Obrázek hry se dlouho neměnil ani po změně stran. Po výpadu Pekárka a jeho dlouhé křížné přihrávce navíc skóroval Krajcigr a zdálo se, že cesta k bodům je volná. Jenže Pardubičtí se postupně zvedli a trestali českolipskou nedisciplinovanost. Nejprve se prosadil tečující Křinka a krátce po něm rovněž v početní převaze i lotyšský forvard Ralfs Polis. Pak sice nebyl uznán gól Trčky kvůli předchozí malé domů Vavrušky, což potvrdila trenérská výzva, vzápětí ale natáhl od mantinelu Stárek a vrátil na českolipské hole klid.

Drama se totiž ve třetí třetině už nekonalo. Domácí do ni vstoupili výborně připraveni a po akci mladíků a velmi dobré nahrávce Pekárka skóroval ze středu hřiště pohotový Kopič. Stejný hráč pak na zadní tyči zakončil i perfektní Krajcigrovu nabídku a vykročil pro hattrick. Hosté ještě zkusili zvrátit osud utkání během oddechovém času a následné power-play. Tu využili poměrně rychle, když se před brankou šťastně prosadil Křinka.

Jenže další tlak Východočechů už nebezpečí nepřinášel, naopak Česká Lípa ještě zvýraznila své vítězství. Po zhruba roce a půl se prosadil zkušený forvard Marek Dzierža a hattrick ještě v závěru dovršil z trestného střílení Ondřej Kopič. Po sérii pěti soutěžních porážek v řadě tedy Českolipští zabrali a v následujících dvou zápasech zkusí překvapit někoho z dvojice Tatran - Vítkovice. Na půdě úřadujících mistrů se svěřenci kouče Vladimíra Trčky představí v neděli od 17:00.

FBC Česká Lípa – Sokoli Pardubice 8:3 (2:0, 2:2, 4:1)
Branky: 10. a 17. Štěrba, 27. Krajcigr, 38. Stárek, 41., 56. a 60. z TS Kopič, 58. Dzierža – 33. a 57. Křinka, 36. Polis.
Rozhodčí: Bališ, Varga. Vyloučení: 4:1. Využití: 1:2. Diváci: 356. Střely na branku: 22:19.

Sestava ČL: Dvořák – Slaný, Štěrba, Křenek, Stárek – Krajcigr, Pekárek, Kopič – Trčka, Vavruška, Pšenička – Dzierža, Jirsa, Mlejnek.