Čeká vás těžký zápas proti Black Angels. Na co je potřeba se připravit?
"Určitě to bude důležitý souboj. Velmi podstatný pro naši hlavu, pro nastavení do další části sezony. Nejenom tento, ale i nedělní duel s Královskými Vinohrady určí, jak se budeme prezentovat a zda se dostaneme do klidných vod tabulky, z čehož pak budeme moci těžit."

V České Lípě máš za sebou zatím deset zápasů. Jak hodnotíš úvodní část sezony?
"Je to určitě něco jiného, než na co jsem byl zvyklý z předchozích angažmá. Zvykám si na to, snažím se s tím pracovat a snad tím neštvu ostatní lidi. (úsměv) Začátek soutěže pro nás nebyl dobrý. Byly tam vysoké porážky, byť často s kvalitními soupeři, ale zvykali jsme si déle než jsem si představoval."

Pak ale přišel souboj s Pardubicemi, který vás trochu nakopl, že?

"Byl to zápas, který jsme odmakali, šlapali jsme solidně. Pak ale přišel nářez na Tatranu Střešovice. Po zápase jsme si sedli a důsledně se bavili o tom, že je potřeba, aby ty věci, na kterých pracujeme, fungovaly stejně proti jakémukoliv soupeři. Obecně v České Lípě vnímám velký rozdíl doma – venku. Vysoké porážky v Boleslavi nebo na Tatranu, kde to byly skoro až odevzdané výkony a naproti tomu doma dobré zápasy s Chodovem a Vítkovicemi. To bylo jako den a noc."

Je o tobě známo, že jsi v kabině pravou rukou trenéra Trčky. Bereš si v kabině slovo často?
Snažím se pomáhat Krajdovi, aby veškerá zodpovědnost neležela jen na jeho bedrech. Je tam skupina starších hráčů, která to řeší a snaží se neustále pracovat na zlepšení herního projevu. Postupně se do toho dostalo více lidí a výsledkem byla hned výhra nad Vítkovicemi. Chytli jsme se, přišly další výsledky proti Karlovým Varům nebo Ostravě, ale moc mě mrzí, že jsme to nepotvrdili proti BUTCHIS. Už před zápasem byla taková atmosféra, že je to pohoda a nemůže se nám nic stát. Přitom to ale byl jeden z klíčových zápasů sezony, kdy se hraje o šest bodů. První dve třetiny byly hodně špatné, nedařilo se nám, ani přístup nebyl dobrý. Ve třetí jsme pak soupeře přehráli o parník, ale stačilo to jen na bod."

To se asi muselo promítnout i do zápasu s Bohemkou, že?
"Na jednu stranu jsme ho nezvládli od druhé polovině v hlavě, na druhou stranu musím říci, že se v něm potvrdilo to, že Lípa nemá zkrátka mezi rozhodčími dobrou pověst. Přitom si nemyslím, že bychom hráli tak tvrdě, jako se tu hrálo dříve. Tady je pravda, že ve druhé polovině utkání byla k vidění ta stará Lípa s tvrdými zákroky a trochu hokejovým způsobem hry, ale prakticky v každém zápase je ten poměr vyloučení ať už 1:3 nebo 1:4 v náš neprospěch. Divákům bych se však každopádně chtěl za náš výkon omluvit a věřím, že to v těch klíčových dvou duelech teď bude lepší."

Odehraješ 400. zápas v základní části soutěže. To už je pomalu rekordní počin. Jak to vnímáš?
"Nedávno jsme se o tom bavili s Jirkou Curneyem. Abych řekl pravdu, vlastně mi ani nepřijde, že už je to tolik zápasů. A to jsem vlastně ještě jednu sezonu kvůli zranění pořádně nehrál. Navíc je potřeba si uvědomit, že dříve se hrálo 22 zápasů v základní části a dnes už je to 26. Vážím si toho, že jsem u toho sportu vydržel tak dlouho a stále se mu můžu věnovat."

Jak vlastně hodnotíš místní specifické prostředí v České Lípě?
"Podobně rodinný klub býval i dříve v Liberci a svým způsobem i v Mladé Boleslavi, ještě předtím než se tu tolik začalo šlapat do marketingu a obecně do toho komerčního prostředí. Samozřejmě pak jsem byl na Spartě, která sice není tolik rodinná, ale i tady byla na některých zápasech velmi dobrá atmosféra. Česká Lípa je specifická. Na malé tribuně se tu na zápasech tísní stovky lidí a vytváří skvělou atmosféru. Je perfektní vidět, jak je vstřelený gól vždycky povzbudí, nadchne a zapojí do zápasu. O to více mě mrzí zápas na Bohemce, za který bychom se našim fanouškům chtěli revanžovat tím nejlepším způsobem. Tedy výhrami s Black Angels a Královskými Vinohrady."