Vítkovice jsou sedminásobnými mistry České republiky a pravidelně okupují v superligové tabulce přední pozice. Výjimkou není ani letošní ročník, ve které by rády hrály také o účast v Superfinále. Musí se však vyrovnat s odchodem dvou opor – Jiřího Besty a Adama Delonga. Jako náhradu získali svěřenci kouče Daniela Folty z Pardubic forvarda Adama Šmída.

Začátek sezony vyšel Vítkovicím solidně. Z pěti doposud odehraných duelů přišla pouze prohra s obrozeným Chodovem 6:7 po prodloužení. Na poslední výhru 6:3 se však Vítkovičtí museli v Pardubicích pořádně nadřít. Lídrem klubové produktivity je aktuálně s osmi body zmiňovaný Adam Šmíd, za ním jsou sedmibodoví Zubek s Palčinským.

Z dvanácti předchozích vzájemných duelů proti Vítkovicím zatím vyválčila Česká Lípa pouze jediný bod. Stalo se tak na podzim roku 2019, kdy po strhujícím závěru v power-play nakonec domácí dorovnali skóre na 7:7, aby následně v prodloužení prohráli. Poměrně blízko dobrému výsledku byla Česká Lípa i v loňském domácím zápase, v němž Vítkovice o své výhře rozhodly až ve třetí třetině.

Českolipským naopak úvod sezony příliš nevyšel. Brzké vyřazení z poháru a čtyři prohry z pěti superligových zápasů zatím staví celek Vladimíra Trčky až na dvanácté místo tabulky. Zamrzel především nedělní debakl 1:14 na půdě střešovického Tatranu, který budou chtít Severočeši v sobotním utkání rázně odčinit. "Budeme hrát doma, poženou nás fanoušci. Nemůžeme tam podat takový výkon jako ve Střešovicích. Musí to být stoprocentně lepší," uvedl kouč českolipského týmu.

Ten se zatím v tabulce produktivity opět může spolehnout na Radka Krajcigra, který v sedmi zápasech zaznamenal čtyři branky a přidal k ním tři asistence. Na šesti bodech zůstávají další týmové opory Daniel Štěrba a Radim Křenek. Na dobrý výkon v souboji s Pardubicemi bude chtít navázat i brankář Jan Dvořák.

Utkání začíná v českolipské sportovní hale už od 17:00. Jeho součástí bude nová přestávkovéá soutěž o chutný koláč z Jizerských pekáren. Rozhodčími utkání budou pánové Jiří Šedivý a Radek Štengl.