Už začátek utkání naznačoval, že to finalisté loňského ročníku Livesport Superligy nebudou tentokrát mít jednoduché. Hosté se do šancí moc nedostávali a když už, zastavil je vynikající Dvořák v českolipské brance. Asi největší příležitost první třetiny měl v jejím závěru Krajcigr, ale samostatný únik v gól nepřetavil.

Obrázek hry se příliš neměnil ani ve druhé třetiny. Vítkovice sice hrály častěji na balonku, ale ojedinělé brankové příležitosti zvládl pochytat Dvořák. Když se nedařilo kombinačně, vsadili hosté na sílu. Střelu Galii na brankovišti tečoval za záda českolipského brankáře Matejčík a otevřel skóre. Hosty však vedení neuklidnilo. Faul Fukaly bleskově potrestal po kombinaci se Štěrbou důsledný Krajcigr a vyrovnal.

Hostům následně nebyly uznány dva góly. Jeden po konzultaci s videem, druhý po faulu na brankovišti. Když však Vítkovice dostaly míček do českolipské branky potřetí, skóre se už zkraje třetí třetiny měnilo. Velký zmatek na brankovišti ukončila dorážka Šindlera, který vrátil velkému favoritovi jednobrankový náskok.

Česká Lípa se ale nezlomila ani za této situace. Hráči cítili šanci na body, bojovali a zcela nechali zapomenout na propadák proti Tatranu. Odměnou jim bylo zasloužené vyrovnání po souhře Krajcigra s Pekárkem, kterou druhý jmenovaný zakončil nekompromisní ranou pod břevno.

Následovala pasáž se spoustou šancí na obou stranách. Tutovky na českolipské straně neproměnili Vavruška s Mlejnkem, hosté pak vařili českolipskou sestavu v přesilové hře krátce před koncem třetí třetiny, ale Dvořák za svá záda i díky několika neuvěřitelným zákrokům už další míček nepustil.

V prodloužení od začátku projevovala daleko větší hlad po druhém bodu Česká Lípa. Obrovská šance Křenka sice ještě zůstala nevyužita, ale individuální akce Pekárka s bekhendovým zakončením už sedmnáct vteřin před koncem zápas ukončila. V hale propukla obrovská euforie. Vždyť sedminásobné superligové šampiony porazila Česká Lípa poprvé v historii. Vzhledem k předvedené hře a obrovskému nasazení zaslouženě.

FBC Česká Lípa – 1. SC TEMPISH Vítkovice 3:2pp (0:0, 1:1, 1:1 – 1:0)
Branky:
33. Krajcigr, 44. a 65. Pekárek – 30. Matejčík, 42. Šindler.
Rozhodčí: Šedivý, Štengl. Vyloučení: 2:1. Využití: 1:0. Diváci: 263. Střely na branku: 19:23.

Sestava České Lípy: Dvořák – Kellermann, Šedivý, Slaný, Štěrba, Stárek, Křenek – Kopič, Pekárek, Krajcigr – Trčka, Vavruška, Pšenička – Mlejnek, Jirsa, Dzierža. Trenér: Trčka.