Relativně vyrovnaný zápas se odehrával pouze v úvodních minutách zápasu. Českolipští s náhradním brankářem Netopilíkem sice dvakrát brzy inkasovali, ale po krásné kombinaci Mlejnka s Koubou bylo rychle sníženo na 1:2. Zlomovým bodem zápasu se však stal třetí gól domácích. Boček snadno prokličkoval na pravé straně ke gólu přes několik českolipských zadáků a sebral hostům vítr z plachet a de facto i chuť se zápasem něco udělat.

Skóre pak na straně domácího celku úměrně narůstalo dál. Po jednoznačné první třetině, kterou úřadující mistři vyhráli 5:1, přišly další čtyři branky v prostřední části hry. Svého soupeře pak Střešovičtí nešetřili ani ve třetí části, kdy se dokonce místo nejistého Netopilíka objevil v brance Dvořák. Také on ale ještě dvakrát inkasoval a nezabránil tak vysokému debaklu 1:14, který znamená nejvyšší porážku Severočechů v historii Superligy. Čtyřmi zásahy se na ni podílel Jakub Boček.

„Zápas byl jednoznačný a z naší strany to zkrátka byl propadák. Prohrávali jsme v soubojích a i když jsme si dali za cíl vyhrát třetinu, tak jsme ani jednu nezvládli. Soupeř nám dával góly přesně z toho, co jsme si řekli, aby nedělali. Nepohlídali jsme si to. Do zápasu jsme přitom chtěli jít dobře nastavení. Věděli jsme, že Tatran není v úplné pohodě, ale přejel nás a do té pohody se dostal. U nás nezahrála celkově dobře ani jedna lajna a dopředu byla bohužel nebezpečná pouze jediná,“ uvedl kouč hostů Vladimír Trčka.

Českolipským v utkání chybělo nasazení i chuť porvat se o lepší výsledek. Až příliš odevzdaný výkon budou chtít napravit už v sobotu, kdy přivítají před svým publikem celek Vítkovic. Utkání začíná v 17:00.

Tatran Střešovice – FBC Česká Lípa 14:1 (5:1, 4:0, 5:0)
1. a 52. Havlas, 5. a 15. Čelakovský, 11., 25., 49. a 55. Boček, 12., 50. a 52. Šindelář, 34. Hanák, 36. Šimek, 38. Kún – 8. Kouba.
Rozhodčí: R. Števček, P. Števček. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:0. Střely na branku: 33:16. Diváci: 211.

Sestava: Netopilík (52. Dvořák) – Stárek, Křenek, Mlejnek, Štěrba – Krajcigr, Pekárek, Kopič – Pšenička, Vavruška, Trčka – Dzierža, Kouba, Jirsa.