Po relativně vyrovnaném úvodu a ubráněném oslabení se přece jenom jako první prosadil soupeř. Dolejšova rána skončila za zády jinak výborného Dvořáka. Nicméně hned vzápětí vybojoval míček Štěrba, vyměnil si ho s Krajcigrem a rychlý brejk 2 na 1 zakončil střelou do prázdné branky. Jinak ovšem byli hosté pro Chladovu branku pramálo nebezpeční. V první třetině se zmohli jen na dva střelecké pokusy a před odchodem do kabin ještě jednou inkasovali. Kellermann pár vteřin před sirénou promáchl a rychlý brejk nakonec dorážkou zakončil Marek Korych.

Obrázek hry se příliš neměnil ani po změně stran. Českolipští tempu soupeře příliš nestíhali a sami zůstávali vepředu neškodní. Na rozdíl dvou branek tak zvyšovala skóre přesná rána Smutného. Pak ale udeřilo i na druhé straně. Jirsa přiťukl při standardní situaci míček Slanému a jeho přesná střela znamenala další korekci skóre. Pak se ale trefovali zase domácí. Korych v závěru využil přesilovku střelou mezi Dvořákovy nohy a následně se po další chybě v rozehrávce prosadil i Mádlo. Trenér Trčka zareagoval oddechovým časem a odchod do kabin byl po Vavruškově brance při vlastním oslabení přece jenom veselejší.

Právě přelom druhé a třetí třetiny byl z pohledu České Lípy asi nejlepší pasáží hry. Prosazovala se zejména první formace, která zvládla opět dotáhnout hostující tým na rozdíl jediné branky. Krajcigr správně načasoval přihrávku pro Pekárka a ten střelou do odkryté branky korigoval na 4:5. Právě českolipský kapitán měl pak necelých deset minut před koncem velkou šanci srovnat, ale jeho bekhendový blafák lapil gólman Chlad.

Domácí si tak nakonec zasloužené vítězství před čtyřmi stovkami školáků vzít nenechali. Patrně definitivní rozhodnutí přišlo po akci Wienera se zakončujícím Ferdanem, která zakončila dlouhý pobyt Libereckých kolem Dvořákovy branky. Následně se přesnou střelou pod Dvořákovu ruku prosadil i sám Wiener a upravil už na 7:4. Při dlouhé power-play se sice po výborné Křenkově přihrávce prosadil Pšenička, ale další lapsus českolipské defenzivy potrestal Smutný a rozhodl o výhře 8:5.

K bodům bylo tentokrát pro Českou Lípu daleko. Nevyrovnanost výkonu jednotlivých formací kontrastovala s velkou chutí a nasazením na straně Liberce, který si tak připsal druhou letošní výhru. Českolipští tak zůstávají jediným týmem soutěže, který dosud nebodoval. Šanci to změnit dostanou už ve čtvrtek 28. září, kdy na svátek sv. Václava přivítají ve sportovní hale celek Pardubic.

FBC Liberec – FBC Česká Lípa 8:5 (2:1, 3:2, 3:2)
11. Dolejš, 20. a 33. Korych, 28. a 59. Smutný, 35. Mádlo, 55. Ferdan, 56. Wiener – 12. Štěrba, 28. Slaný, 38. Vavruška, 47. Pekárek, 58. Pšenička.
Rozhodčí: Baloun, Sommer. Vyloučení: 0:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 462. Střely na branku: 22:13.

Sestava České Lípy: Dvořák – Křenek, Kellermann, Slaný, Šedivý, Mlejnek, Stárek – Štěrba, Pekárek, Krajcigr – Pšenička, Kopič, Trčka – Jirsa, Vavruška, Kouba.