V loňské sezoně byl Tatran naprosto suverénní. V základní části neztratil ani bod a přes Mladou Boleslav a Vítkovice nakonec prosvištěl k dalšímu superligovému titulu. Je proto jen těžko k uvěření, že svěřenci Milana Fridricha mají na svém kontě po třech domácích duelech s Bohemians, Královskými Vinohrady a Libercem pouze tři body. Na druhou stranu si však v Champions Cupu poradil střešovický celek s Konizem a čeká ho boj o finále s jiným švýcarským soupeřem - Wilerem. Klubové produktivitě zatím vévodí s pěti góly Matěj Havlas, po čtyřech bodech mají Marek Beneš, Martin Šindelář a Tomáš Hanák. 

Pod nepovedeným vstupem suveréna uplynulého ročníku jsou nepochybně podepsány i některé změny v kádru. Ten opustil jeden z nejlepších současných českých obránců David Němeček, který zamířil do Storvrety. Dvojice Lukáš Kříž a Bohumil Piskáček pak zamířila do Ery. Z Black Angels doplnil kádr úřadujících českých šampionů Jakub Boček.

Na Tatran Střešovice nemá v historii vzájemných zápasů Česká Lípa úplně špatné vzpomínky. Dvakrát totiž dokázala soupeře zvučného jména okrást o body a v řadě dalších duelů k tomu neměla úplně daleko. Koneckonců i v loňské sezoně při výjezdním utkání ve Znojmě musel Tatran o povinný tříbodový zisk bojovat až do posledních chvil. Z dvanácti vzájemných superligových zápasů ale Pražané vyhráli desetkrát, dvakrát se radovala Česká Lípa.

Severočeši ve čtvrtek porazili Pardubice 8:3 a před sérií dvou těžkých zápasů (ten druhý odehrají v sobotu 7. října doma s Vítkovicemi) se alespoň na chvíli odlepili ode dna tabulky. Koncentrovaný výkon směrem dozadu doplnili i solidní produktivitou v útoku a zaslouženě slavili první tři body. Ty by zároveň mohly být vodítkem k dobrému výkonu v nové hale v Řepích, kde se Českolipští se svým dalším soupeřem poměří. Produktivitu České Lípy opět podobně jako v předchozích sezonách vede Radek Krajcigr (4+3) před šestibodovými Danielem Štěrbou a Radimem Křenkem. 

Utkání ve Sportovním centru Řepy začíná v rámci 5. kola Livesport Superligy od 17:00. Sledovat ho můžete buď prostřednictvím on-line přenosu případně za poplatek po registraci na portále ceskyflorbal.tv. Rozhodčími duelu budou pánové Radek Števček a Petr Števček.