Máš za sebou dva superligové zápasy v dresu České Lípy. Jaké jsou pocity?
"Pocity jsou určitě dobré. Splnili jsme to, co jsme si řekli v kabině, tedy brát v obou zápasech komplet bodů. Herně se nám vesměs dařilo, byly tam jen malé výkyvy, kdy jsme v určitých částech zápasu byli trochu lehkomyslní a dávali soupeři šanci dostat se do zápasu. Musíme se však v budoucnu vyvarovat trestům. Co se týká mého herního projevu, hraje se mi skvěle, byť to vždy může být ještě trochu lepší. Mám kolem sebe v lajně skvělé spoluhráče, kteří mi hodně pomáhají. Chci poděkovat také českolipským fanouškům, kteří jsou famózní."

Zaznamenal jsi za dva zápasy už pět kanadských bodů. Nastupuješ primárně jako obránce, ale evidentně ti nedělá problém hrát i v útoku, že?
"Určitě to, že se mi daří, mě těší a dodává mi to nějaký nový impuls. Hlavní ale je, že to pomůže týmu. Sám sebe vnímám jako univerzála, nevadí mi hrát kdekoliv a vlastně jsem takto naučen už odmalička. V posledních dobách ale je pravdou, že jsem byl zvyklý hrát především na obránci, kde jsem hrál i v Bolce."

Právě v Mladé Boleslavi jsi působil v zápase, kdy jste Českou Lípu jasně porazili 15:3. Jak velký pokrok od té doby podle tebe Lípa urazila?
"Určitě tam vidím velký pokrok. Nemyslím si, že by Lípa v Boleslavi předvedla nějak špatný výkon, první třetina byla z její strany dobrá. Je ale těžké hrát s takto kvalitním soupeřem. Tým se ale nepochybně výkonnostně posunul a nastavil si nějaké cíle. Uvidíme, zda v tom budeme schopni v dalších zápasech pokračovat."

Co vlastně říkáš na klubové prostředí a jak tě přijala kabina?
"Je to určitě zase něco nového. Nebylo to pro mě špatné i vzhledem k tomu, že jsem některé kluky znal z doby, kdy jsme proti sobě hráli. Myslím si, že si to sedlo a kluci mě přijali mezi sebe. Jsou to ale teprve dva týdny a kluci se mezi sebou určitě znají déle. Jinak jsem spokojený."

Bydlíš v Mladé Boleslavi. Studuješ nebo pracuješ, případně kde?
"Ano, bydlím v Mladé Boleslavi a dojíždím. Zároveň pracuji i studuji. Starám se o sportovní areál a ve škole si letos dodělávám poslední ročník nástavby, kterou mám dálkově ve Frýdku-Místku, odkud i pocházím."

Čeho bys chtěl ve florbale dosáhnout?
"Já už jsem si tak nějak své velké cíle splnil. Pokud by to mělo být ještě něco navíc, bylo by to buď se dostat do seniorské reprezentace, anebo si někdy zkusit zahraniční angažmá."