Karlovy Vary, které navzdory jedinému získanému bodu dokázaly v sezoně potrápit Liberec, Ostravu i Bohemians, vstoupily do utkání s velkým respektem. Na míčku hráli především hosté, kteří se také brzy dostali do vedení. Z ostrého úhlu trefil ze vzduchu balonek Pekárek a ten se patrně od zad brankáře Váradiho odrazil za brankovou čáru. Na úvodní zásah hostů však domácí ještě stačili zareagovat. Po standardní situaci se opřel do míčku Hozman a přesnou ranou nedal Dvořákovi šanci.

Ve zbytku úvodní dvacetiminutovky však v Hale míčových sportů už existovalo jen jediné mužstvo. Po standardní situaci vrátil šťastnou střelou vedení České Lípě Vavruška, načež se v závěru nepříliš povedené přesilové hry dokázal prosadit i Pšenička. Když vzápětí Krajcigr přesným volejem zvyšoval na 4:1, zdála se být cesta ke třem bodům umetená.

Klíčový moment celého zápasu ale přišel hned poté. V rychlém sledu putovali na trestnou lavici Slaný s Krajcigrem, ale téměř minutu dlouhou přesilovku 5 na 3 domácí nevyužili. Navíc hned poté, co Krajcigr naskočil zpět do hry, si dokázal nejproduktivnější forvard České Lípy optimálně vyhovět s Vavruškou a přesnou ranou pod břevno zvyšoval už na 5:1. Gólový účet první třetiny pak završil svou typickou ranou z půlky hřiště Štěpán Slaný.

Dezorientované Karlovy Vary se do zápasu nevrátily ani ve druhé třetině. Na brankáře Dvořáka létaly spíše propagační pokusy a k dramatizaci zápasu nevedly ani přesilové hry. Naopak jeden rychlý výpad proměnil v sedmý gól Pekárek a ještě více tak utlumil snahy domácích.

Herně nejslabší v podání výběru Vladimíra Trčky byla nepochybně třetí třetina. Hosté pod dojmem luxusního vedení a výrazné kontroly nad zápasem trochu zvolnili a dovolili Západočechům korekci ve skóre. Nejprve se ale prosadil debutant v českolipském dresu Jakub Seibert, který přesnou dorážkou z brankoviště zvyšoval už na 8:1. Domácí se nakonec dočkali v 54. minutě. Nejprve objel branku Péc a překonal Dvořáka. Za neuvěřitelné tři vteřiny prosvištěl do českolipské obrany Klápa a přidal další gól. Ani tento dvojúder ale ráz zápasu nepozměnil. Naopak v samotném závěru ještě Seibert neproměnil trestné střílení.

Česká Lípa si tak připsala z posledních čtyř zápasů už třetí vítězství a poprvé v sezoně je na pozicích zajišťujících účast alespoň v předkole play-off. Dobrou formu nyní budou chtít Severočeši potvrdit v domácí bitvě s Ostravou. Začíná se v sobotu 21. října od 19:00.

FB Hurrican Karlovy Vary - FBC Česká Lípa 3:8 (1:6, 0:1, 2:1)
 6. Hozman, 54. Péc, 54. Klápa - 4. a 31. Pekárek, 7. Vavruška, 10. Pšenička, 10. a 14. Krajcigr, 19 .Slaný, 47. Seibert.
Rozhodčí:
Procházka a Monzer. Vyloučení: 1:5. Využití: 0:1. Diváci: 246. Střely na branku: 19:27.