Loni se Mladoboleslavští ještě pod vedením Petra Novotného dlouho hledali. Základní část jim nevyšla podle představ, a tak je už v semifinále čekal souboj se suverénním Tatranem Střešovice. Mladá Boleslav však dokázala, že má pořád velmi kvalitní tým a dokázala jednoznačně nejlepšímu celku uplynulé sezony sebrat dva body a dostat se dokonce do vedení 2:1 na zápasy. I když nakonec Středočeši sérii nedotáhli k postupu do finále, jako jediní dokázali v minulém ročníku Tatran dvakrát porazit.

Úspěšný kouč a bývalý hráč Mladé Boleslavi Petr Novotný následně po sezoně přepustil místo pro asistenta českého národního týmu Joonase Navu. Ten bude mít po ruce z velké části prakticky českolipský trenérský štáb. Jeho asistentem bude například Štěpán Motejzík, dalším pak bývalý kouč místního A týmu Jiří Stožický nebo kondiční trenér a odchovanec České Lípy Radek Gwuźdź.

Boleslav v létě hledala ve Vítkovicích

Mladá Boleslav však posilovala i na hráčském poli. Kádr doplnily zejména dvě dlouholeté vítkovické opory Adam Delong a Jiří Besta. Dohromady tohle duo nastřádalo ve své kariéře 604 extraligových bodů a je jasné, že se jedná v rámci extraligy o nejvýraznější přestupy letní přestávky. Opačným směrem z kádru naopak zamířili například Adam Hemerka nebo Matěj Pěnička, kteří zkusí zahraniční angažmá ve Finsku. V kádru navíc i nadále zůstává produktivní forvard Jan Natov nebo lídr klubové produktivity z minulého roku Milan Tomašík.

Úterní soupeř České Lípy zároveň zůstává jediný společně s FBŠ Bohemians, proti němuž modrobílí ve své superligové historii dosud nevybojovali ani jediný bod. Z dvanácti zápasů tedy všechny vyhrála Mladá Boleslav, byť v některých se o tříbodový zisk musela strachovat až do samotného konce zápasu. Asi nejblíže bodům byla Česká Lípa na podzim 2018, kdy padla s Boleslaví doma pouze 5:6. Celkové skóre pro šestinásobného účastníka finálového zápasu Superligy hovoří ve prospěch poměrem 110:48.

Českolipští vybojovali v přípravě jen dvě výhry

Českolipští, kteří zaznamenali během letní přestávky zajímavý třesk ve svém kádru, o čemž jsme psali v předchozích článcích, v přípravě pouze dvakrát vyhráli. K přátelské výhře nad Libercem přidali ještě pohárový triumf s Pardubicemi 4:2. Jinak zaznamenali celkem pět porážek včetně jedné s prvoligovým Hradcem Králové. V porovnání s předchozími sezonami, kdy naopak příprava vycházela výsledkově velmi dobře, to však v konečném účtování může být pro Severočechy výhoda.

Tým doplnil zkušený Radim Křenek a do útoku přišli produktivní Tomáš Pšenička či Vladimír Trčka. Udržet se navíc povedlo nového kapitána Radka Krajcigra nebo Daniela Štěrbu či spolehlivého brankáře Jana Dvořáka. Z klubu odešli pouze Jan Peška (Sparta) a Milan Tichý (Chodov), kteří se poměřili hned v úvodním superligovém kole.

"Do zápasu jdeme s hlavama nahoře. Nepřipouštíme si pozici outsidera. Utkání jdeme odehrát tak, abychom se dobře naladili na páteční duel s Chodovem. Uvidíme, jak se to bude odehrávat, ale dost napoví už první třetina. V úterním souboji se chceme dobře naladit na celou sezonu. Chceme být dobře nastavení a především nepropadnout," uvedl lodivod České Lípy Vladimír Trčka.

Utkání pro školáky v Mladé Boleslavi začíná v úterý od 10:00 a můžete ho sledovat zadarmo buď prostřednictvím on-line přenosu nebo po registraci a zaplacení poplatku na platformě ceskyflorbal.tv. Rozhodčími souboje budou pánové Jiří Kropáček a Tomáš Novák.