Karlovy Vary po těsně zvládnuté baráži proti Kladnu zkoušely tým během letní přestávky posílit, ale výsledky se zatím na západ Čech nedostavují. Světlým momentem sice byla porážka 6:7 po prodloužení s Královskými Vinohrady, v dalších duelech už ale Karlovarští nezabodovali. Dlužno ale podotknout, že v některých zápasech k tomu neměli úplně daleko. Napínavé bitvy s Libercem a Bohemians však dokázali favorité ve svůj prospěch rozhodnout v poslední třetině. Narozdíl od České Lípy ovšem Karlovarští pokračují v Poháru českého florbalu, kde zdolali v týdnu Orku Čelákovice 11:2.

Po vyčerpávající vzájemné sérii v rámci loňského play-down se kádr karlovarských florbalistů celkem výrazně proměnil. Zůstaly sice opory jako Michal Strachota nebo Michal Klápa, někteří další ale změnili působiště. Zatím nejproduktivnějším hráčem tak zůstává Jiří Lebeda. Ten v šesti odehraných zápasech zaznamenal sedm branek a tři asistence. V Karlových Varech i nadále rezonuje silná spolupráce s Tatranem Střešovice. Do kádru trenéra Miroslava Závory, který nahradil Marka Mandlera mířícího právě do Tatranu, přišel na hostování do konce sezony Daniel Péc. Už před sezonou zamířili do kádru našeho nedělního soupeře například Jan Pícha (Black Angels), Martin Fenik, Vít Hrbáček, Tomáš Rosa, Matěj Švarc nebo Lukáš Macháček.

Vzájemné zápasy mezi Českou Lípou a Karlovými Vary byly v minulé sezoně denním chlebem fanoušků obou týmů. Vždyť oba celky se dohromady potkaly celkem devětkrát. Šestkrát uspěla Česká Lípa, díky čemuž si zachovala superligovou příslušnost už po prvním kole play-down. V klíčovém sedmém zápase záchranářské série pak Česká Lípa porazila celek Karlových Varů ve strhující atmosféře 4:1.

Na straně České Lípy panuje po rozpačitém startu do soutěže uklidnění. Výhry nad Pardubicemi a Vítkovicemi rázem vysunuly celek kouče Vladimíra Trčky k pozicím zajišťujícím desáté místo tabulky a před sérií důležitých soubojů se soupeři kvalitativně srovnatelnými s Českou Lípou tak panuje v týmu dobrá nálada. Kádr se navíc ještě před nedělní bitvou povedlo posílit o šikovného univerzála z Mladé Boleslavi Jakuba Seiberta.

Českolipskou produktivitu i v letošní sezoně zatím vede Radek Krajcigr, který k pěti brankám přidal čtyři asistence. Na sedmi bodech pak zůstávají Daniel Štěrba s Radimem Křenkem. Osmnáctiletý Ladislav Pekárek, který se stal hrdinou posledního souboje s Vítkovicemi, má zatím šest bodů za čtyři góly a dvě asistence. Brankáři Janu Dvořákovi aktuálně patří ve statistikách soutěže solidní jedenácté místo s úspěšností zákroků lehce nad 77 procent.

Důležitý zápas začíná v Karlových Varech od 18:00. Můžete ho sledovat prostřednictvím video přenosu a to i přímo z bufetu českolipské Sportovní haly, kde zápas poběží na televizní obrazovce. Rozhodčími duelu budou pánové Josef Monzer a Lukáš Procházka.