Naše hráčky domácí tým zaskočily a ujaly se dvougólového vedení zásluhou dorážky Jirgesové a střelou Haklové. Domácí hráčky dokázaly stav vyrovnat zásluhou Sukové. Hned za minutu se naše děvčata opět ujala vedení po střele Meďášové. Výbornou práci odváděla před brankou domácích Áda Červinků, které musela z již uvedených důvodu hrát tento zápas v poli, i když je to brankářka.

Do třetí třetiny tak naše holky vstupovaly s jednogólovým vedením, které vydrželo jen necelé dvě minuty a domácí znovu vyrovnaly zásluhou Košťálové. Naše hráčky ovšem nepolevovaly a dostaly se opět do vedení zásluhou Pavlíkové, které se trefila přesně do horního rohu domácí branky. Bohužel jsme vedení neudrželi a tři minuty před koncem domácí vyrovnaly dorážkou Lorencové.

Zápas tak skončil po základní hrací době 4:4 a čekalo nás letošní druhé prodloužení. V prodloužení se toho moc neodehrálo a o vítězi tak musely rozhodnout samostatné nájezdy. A byly to dlouhé samostatné nájezdy. Rozhodl až devátý nájezd na domácí straně, kdy svůj výborný výkon korunovala rozhodující střelou Suková.

Michal Klivický – trenér FBC

Musím pochválit všechna děvčata, co dneska nastoupila. Zápas odehrála tak, jak jsme si řekli. Jen škoda, že jsme si neodvezli více než jeden bod. Poučíme se z chyb, ze kterých jsme obdrželi góly, abychom v dalších zápasech posbírali více bodů.

Nedělní zápas sehrály ženy proti hráčkám Panthers Praha. Bohužel našim hráčkám se nepodařilo navázat na výborný zápas v Plzni a podlehly domácím 2:8. Z naší strany se prosadila Haklová a Hanzlíková.

Bohužel dnešní zápas se nám nepovedl, nedostávali jsme se vůbec do hry a když už jsme měli nějaký naznak šance, tak jsme zakončili do bloku, do výborně chytající brankářky domácích nebo jsme vůbec netrefili branku.