Další ligový víkend začal pro ženy již v pátek. Na palubovce Královských Vinohrad je čekal těžký soupeř. První patnáct minut zápasu naše ženy dokázaly držet s domácími krok. Bohužel poté domácí hráčky zkvalitnily a zrychlily hru a skóre naskakovalo převážně na straně domácích. První třetina skončila v poměru 7:1. Jediný gól naších hráček vstřelila Bláža Menšíková. Během první třetiny se ještě zranila Štěpánka Haklová. Ve druhé třetině byla rovněž k vidění kvalitní hra domácích hráček a skóre se dostalo do podoby 13:3. Dva góly naších hráček vstřelila zraněná Štěpánka Haklová z trestných střílení. Ve třetí třetině domácí hráčky dál úspěšně kombinovaly a skóre se zastavilo na stavu 17:5. Góly našich hráček vstřelila Kateřina Hanzlíková a Petra Pavlíková.

V sobotu naše hráčky čekal druhý zápas tentokrát na pražském Chodově proti týmu Tigers Start98. V první třetině byly k vidění šance na obou stranách. Nejprve se do vedení dostaly domácí hráčky zásluhou Simandlové. Tři minuty před koncem třetiny vyrovnala po skvělé individuální akci Štěpánka Haklová. Nerozhodný stav vydržel do téměř poloviny zápasu. Domácí hráčky se opět dostaly do vedení. Gol vstřelila Rojíčková. Ovšem za minutu bylo opět vyrovnáno zásluhou Petry Pavlíkové. Dvě vteřiny před koncem druhé třetiny v přesilové hře ovšem opět překlopila skóre na svou stranu domácí hráčka Škorpová. Ve třetí třetině padaly branky pouze do hostující branky. Lytorová, Řeháková, Váňová a znovu Lytorová upravily skóre na závěrečných 7:2.

Michal Klivický – trenér FBC:

Bohužel se nám z důvodu nemoci trošku zúžil kádr, nicméně páteční zápas nám ukázal, co je přesně potřeba zlepšit, abychom byli schopni hrát proti takovým to soupeřům. Hráčky Vinohrad nás úplně rozebíraly přesnými nahrávkami a střelami. Sobotní zápas byl z naší strany lepší. Dvě třetiny jsme hrály vyrovnaný zápas. Bohužel domácí hráčky nás i s trochou štěstí potrestaly. Děkuji všem holkám, které na tyto zápasy jely, i když nebyly stoprocentně zdravé. Děkuji za to, že páteční zápas odmakaly úplně celý, i když bylo skóre takové jaké bylo. Čeká nás spoustu práce a máme co vylepšovat. Věřím že se nám to povede za 14 dní při domácím zápase se Spartou.