Během první, nepříliš atraktivní, třetiny, kdy se obě mužstva spíše na hřišti hledala, se domácí hráčky ujaly vedení. Náš tým ovšem ještě do konce první třetiny stihl vyrovnat, kdy se trefila Pavlíková po nádherné nahrávce Cháberové.

Od druhé třetiny se tempo zápasu značně zvedlo a šance přibývaly na obou stranách. V polovině zápasu se po nahození Meďášové prosadila na brankovišti Boleslavová a překonala výbornou domácí brankářku. Domácí vyrovnali po chybě hostující obrany při rozehrávce. Nerozhodný stav ovšem nevydržel dlouho. Dvacet vteřin po vyrovnávacím gólu domácích se podruhé v zápase, opět z brankoviště, trefila Boleslavová, které asistovala znovu Meďášová.

Ve třetí třetině se domácí hráčky tlačily do brány a po standardní situaci z rohu hřiště se jim podařilo vyrovnat. Šance se střídaly na obou stranách, ale žádnou ze střel už výborné brankářky za svá záda nepustily. Zápas se tak prodlužoval. V prodloužení měly více šancí naše hráčky. Před prázdnou bránou se ocitla Měchurová, bohužel ale míček netrefila. V samotném závěru prodloužení měly obrovskou příležitost rozhodnout zápas domácí hráčky. Brankářka Soukupová ovšem za svá záda už žádný míček nepustila, což platilo i pro následné samostatné nájezdy. Jediný gól a bod navíc vstřelila se samostatného nájezdu Haklová. Naše hráčky se tak mohly radovat z úspěšného vstupu do nové sezóny a ze zisku cenných dvou bodů.

Trenér FBC Michal Klivický: "Chtěl bych poděkovat všem našim hráčkám za bojovnost a za výborný vstup do sezóny. Když se naučíme proměňovat více střeleckých šancí, tak můžeme pomýšlet na více bodových zisků. Nicméně za čtrnáct dní nás čekají další dva zápasy před domácím publikem a my se na ně musíme pořádně připravit. Děkuji ústeckému týmu za férový a vyrovnaný zápas."