V sobotu se naše děvčata střetla s týmem Slavie Plzeň. Prvních 10 minut se hrál vyrovnaný zápas se šancemi na obou stranách. Poté ovšem vstřelili hostující hráčky 9 branek a bylo téměř po zápase. Naše hráčky ale ještě ve druhé třetině stačily snížit zásluhou Šárky Minářové. Do třetí třetiny ovšem naše florbalistky nastoupily aktivně a vytvářely si spoustu střeleckých šancí. Jednu z nich proměnila Kateřina Hanzlíková. Poté se opět prosadily hostující hráčky, kdy během třiceti vteřin vstřelily dvě branky. Naše děvčata hrála pořád aktivně a vytěžila z toho dvojí snížení. Nejprve se znovu prosadila Hanzlíková a 3 minuty před koncem Štěpánka Haklová a snížila stav na konečných 4:11.

V neděli sehrála naše děvčata zápas s pražskými Panthers. Děvčata vstoupila do zápasu aktivně jako končila zápas předchozí. Bylo ovšem znát, že soupeř ještě loňskou sezonu hrál nejvyšší soutěž. Během úvodních dvou minut navíc vstřelily hráčky Panthers dvě branky. O kontaktní zásah se postarala ve střelecké formě hrající Kateřina Hanzlíková, která snížila ve čtvrté minutě na 1:2. Hostující hráčky za další dvě minuty odskočily na rozdíl dvou branek, když se strefila Petra Budská. V závěru první třetiny se krásnou střelou pod horní tyčku prosila Šárka Minářová a snížila tak stav na 2:3.

V polovině druhé třetiny se pak naše hráčky dočkaly vyrovnání, o které se postarala opět Kateřina Hanzlíková. Naše holky hrály stále aktivně a obětavě a ve 34. minutě šly do zaslouženého vedení v zápase. Po nahrávce Petry Pavlíkové zamířila přesně Míša Mazurová. Bohužel se z něj neradovaly dlouho. Nenápadnou střelou, byť i s trochou štěstí, překvapila jinak vynikají gólmanku Ádu Červinků hostující hráčka Šindelářová. Naše hráčky to nepoložilo a už za 9 vteřin před koncem druhé třetiny dorazila míček do branky Lenka Ševčíková. Do kabin se tak lépe šlo našim hráčkám, a skóre 4:3 slibovalo zajímavou zápletku.

Ve třetí třetině se hrál florbal nahoru dolů. Útok střídala obrana. Nejprve hostující hráčky vyrovnaly skóre na 4:4 zásluhou Zubové, poté vstřelila druhý gól v zápase domácí Ševčíková, kdy po přiťuknutí Kateřiny Sedláčkové, prostřelila hostující gólmanku a domácí hráčky opět vedly. Poté se dvakrát prosadily hráčky z Prahy a překlopily skoré na svou stranu. Naše hráčky se ovšem nevzdaly a krásnou střelou téměř z poloviny hřiště vyrovnala zápas Štěpánka Haklová. Zápas po 60 minutých tak skončil 7:7 a čekalo nás prodloužení.

Během prodloužení měly sice hostující hráčky nějaké šance, ale všechny pochytala fantasticky Áda Červinků. Zápas tak musely rozhodnout nájezdy. Hráčky Panthers začínaly a vstoupily do boje o druhý bod úspěšně. Pěknou kličkou překonala domácí brankářku Andriyana Kris. Ovšem hned následující trestné střílení proměnila Petra Pavlíková a vyrovnala tak skoré na 1:1. Poté obě brankářky předvedly skvělé zákroky až se rozjela domácí Štěpánka Haklová a střelou k pravé tyčce rozhodla celý zápas.

Trenér FBC Michal Klivický:

"Sobotní zápas nám ukázal, že kombinační florbal nám moc nesedí a že zápasy musíme spíše ubojovat. Ve třetí třetině jsme tak začali hrát a bylo hned vidět, že to bude styl, který bude platit. Zápas proti Panthers, jsme začali přesně tak jak jsme si řekli. Aktivní hrou jsme získávali spoustu balonků a byli úspěšní i v zakončování. Děkuji holkám za nasazení do zápasu. Tohle vítězství jsme potřebovali jak my, tak také diváci, kterých přišlo celkem dost a vytvořili užasnou atmosféru a za to jim patří velké poděkování. Věřím, že v dalších domácích zápase nás opět přijdou podpořit a my se jim odměníme minimálně takovým výkonem jako tomu bylo dnes."

K dalším duelům nastoupí českolipské ženy už o nadcházejícím víkendu (20. a 21. ledna) proti BLACK ANGELS a Prague Tigers Nehvizdy. V tabulce první ligy jim momentálně patří předposlední třinácté místo.