Právě v sobotním duelu proti Black Angels si českolipská děvčata vybrala svůj lepší výkon. Proti soupeři, který dosud v soutěži neztratil ani bod se vybičovala ke skvělému, bojovnému představení. Po první třetině, kterou vysoce favorizovaný celek vyhrál poměrem 3:1, přišel nečekaný zvrat ve druhé části hry. Dva přesné zásahy Daniely Jandáčové a Blaženy Menšíkové otočily skóre utkání na 5:3 ve prospěch České Lípy. Favoritky pak sice na začátku posledního dějství dovršily obrat, ale trefa Hanzlíkové na dlouhou dobu určila stav na 6:6. Kalich hořkosti si nakonec domácí holky vypily do dna v posledních pěti minutách. Dva zásahy Elišky Koželuhové a jeden z hole Markéty Baťkové nakonec rozhodly o exportu bodů do Prahy.

Hodnocení vedoucího Michala Klivického: "
Výborný a vyrovnaný zápas. Od nás odmakaný zápas od první minuty. Jen škoda, že jsme nezískali alespoň bod. Děkuji holkám za super zápas. Soupeřům gratuluji a přeji hodně štěstí v dalších zápasech."

Marný boj proti Nehvidzům

Náročný sobotní duel stál českolipský tým spoustu sil, které chyběly proti přece jenom níže postavenému soupeři z Nehvizd. Vrcholem snah domácího týmu bylo vyrovnání z 0:3 na 3:3 na přelomu první a druhé třetiny, které dovršila proměněným nájezdem Štěpánka Haklová. Hostující tým následně díky dvěma trefám Palatínusové odskočil ve skóre a dovedl nakonec zápas k pohodlnému vítězství 10:4. Právě Palatínusová se na něm podílela hned pěti přesnými zásahy. Pro Nehvizdy to byla čtvrtá výhra v řadě, pro Českou Lípu bohužel už pátá porážka.

Vedoucí Michal Klivický hodnotil utkání takto:
 "Dnešní zápas se nám bohužel oproti včerejšímu zápasu moc nepovedl. Opět jsme měli špatný vstup do zápasu. Ve druhé třetině to byl zlepšený výkon, který vedl k vyrovnání. Pak ale opět přišly zbytečné chyby, které nás staly celý zápas. Děkuji hostujícímu týmu za férový zápas a gratulujeme k zisku bodů."

Česká Lípa je aktuálně v čtrnáctičlenné tabulce na devátém místě a v dalším duelu se v pátek 27. října představí na půdě Sokola Královské Vinohrady.