Ženy FBC přivítaly na své palubovce hráčky Nového Strašecí. První domácí utkání se hrálo se spoustu šancí a nechyběly ani góly na obou stranách. V první třetině se po nedůrazu před brankou se ujaly hostující hráčky vedení.  Domácí hráčky se tlačily do šancí a po nahrávce Cháberové vyrovnávala Ševčíková zakončením do prázdné brány. Domácím se podařilo otočit skóre v 15. minutě po úniku Jandáčové. Vedení ale nevydrželo dlouho, když se hostující hráčky prosadily prakticky hned po buly. Do šaten se tak odcházelo za stavu 2:2.

Začátek druhé třetiny se opět lépe povedl hostujícím hráčkám, které zásluhou Malíkové šly do vedení. Za minutu ovšem po samostatném úniku vyrovnala Ševčíková. Obě družstva se dostávala do zajímavých šancích a jednu z nich využily hráčky Strašecí k dosažení dalšího vedení. Ani tentokrát na sebe nenechala odpověď dlouho čekat. Po tlaku před brankou se prosadila Haklová. Další odpověď Strašecí ale byla rázná. Trefy Kleknerové a Bulvové daly soupeřkám náskok 6:4. Po druhé třetině tedy domácí hráčky prohrávaly o dvě branky.

Od začátku třetí třetiny se hrálo tvrdě do těla, z čehož těžila domácí děvčata. Ševčíková brzy užasnou střelou snížila na rozdíl jedné branky, čímž završila hattrick. Vyrovnat se navíc povedlo hned za osm vteřin, a to nemálo povedenou střelou Mazurové.

Hostující hráčky přidaly na tempu, měly šance jít opět do vedení, ale výborná gólmanka Soukupová již žádný míček za svá záda nepustila. Naopak na druhé straně skóruje Cháberová a skvělé domácí publikum může začít oslavovat. Hostují hráčky se snaží o vyrovnání, což se jim už ale nepodařilo. Domácí tým si tak do tabulky připsal po velkém obratu další bodový zisk.

Michal Klivický – trenér domácích: "Hodně tvrdý zápas, ve kterém holky dokázaly několikrát vyrovnat nepříznivý stav a v závěrečné třetině otočit celý zápas. Děkuji týmu za to, jak se dokázal vzchopit a otočit zápas.

Ve druhém domácím zápasu se naše hráčky utkaly s vedoucím týmem soutěže Chomutovem.

Od úvodní minuty bylo vidět, kdo bude v zápase udávat tempo a není žádným překvapením, že se jednalo o hostující tým, za který se prosadila Voráčková. Domácí hráčky se dostávaly jen do ojedinělých střeleckých situací, ale žádná z nich neskončila za zády chomutovské brankářky. Soupeřky hrály i nadále více na míčku a neproměňovaly jednu velkou šanci za druhou. V brance domácích totiž fantasticky chytala brankářka Červinků. Ujala se proto až střela v polovině zápasu, po níž vedl Chomutov už 2:0. Domácím hráčkám se nedařila rozehra a v poslední minutě třetiny inkasovaly třetí gól z hole SImony Mock.

Ve třetí třetině se z mnoha chomutovských šancí ujaly už jen dvě. Domácí hráčky se ale také prosadily. Tři minuty před koncem završila krásnou kombinaci Gembecová.

Michal Klivický – trenér domácích: "Soupeř byl technicky i fyzické lépe připravený a díky tomu se holky nedokázaly dostávat do střeleckých příležitostí. I tak děkuji za to, že bojovaly až do konce zápasu."

FBC Česká Lípa - TJ Sokol Nové Strašecí 7:6 (2:2, 2:4, 3:0)
3., 23. a 44. Ševčíková, 16. Jandáčová, 32. Haklová, 44. Mazurová, 52. Cháberová - 1. Káralová, 17. Schumannová, 22. Malíková, 30. Křečková, 32. Kleknerová, 35. Bulvová.

FBC Česká Lípa - Florbal Chomutov 1:5 (0:1, 0:2, 1:2)
57. Gembecová - 13. Voráčková, 27. Fojtíková, 39. Mock, 46. Königová, 52. Rázková.