V první třetině utkání se přelévalo skóre z jedné strany na druhou. Nejprve vedly domácí hráčky ale konec třetiny patřil našim hráčkám. Postupně se trefily Cháberová, Hanzlíková, dvakrát Jandačová a Haklová. První třetina skončila v poměru 3:5.

Na začátku druhé třetiny domácí hráčky snížily na rozdíl jednoho gólu. Poté se ovšem prosadily Cháberová, Zikmundová, Menšíková a na tabuli svítilo skóre 4:8. Když si navíc domácí hráčky v polovině zápasu vstřelily vlastní gól, zdálo se, že je o vítězi zápasu rozhodnuto. Florbalistky Meťáku ovšem zápas nezabalily a do konce druhé třetiny snížily na rozdíl tří branek.

Ani první polovina třetí třetiny ale nenasvědčovala tomu, že všechny body zůstanou v Českých Budějovicích. Náskok 9:6 totiž platil ještě v začátku 53. minuty. Jenže českolipské hráčky závěr utkání absolutně nezvládly. Stíhací jízdu nejprve vyrovnáním dovršila Klára Jiříková a děvčatům ze severu Čech nepomohl ani oddechový čas. Hostující hráčky perfektně povzbuzované českolipskými fanoušky totiž stačily v závěru ještě dorazit Macháčková s Jiříkovou.

Trenér FBC Michal Klivický: "Těžko se mi hledají slova. Byl to zápas, v němž byly k vidění z naší strany konečně náznaky kombinací, náběhů. Některé skončily i gólem. Zároveň ale spoustu zbytečných ztrát a v závěru totální kolaps. I takové prohry musí někdy přijít a my se musíme z nich poučit. Děkujeme našemu Fanklubu, že nás přijel podpořit takovou dálku. Jen škoda, že jsme je nepotěšili ziskem tří bodů"

Na nedělní zápas se naše ženy přesunuly do nedalekého Týna nad Vltavou, aby zde sehrály duel proti místním Dračicím.

V první třetině bylo k vidění několik šanci na obou stranách hřiště. Jedinou branku vstřelila v přesilové hře Petra Pavlíková. Naše hráčky navíc několikrát podržela v brance s jistotou chytající Nikol Soukupová, a tak se jsme do kabin odcházeli s jednobrankovým vedením.

Od druhé třetiny zlepšily naše hráčky obrannou část hry a hru na míčku. Nejprve Štěpánka Haklová vstřelila druhý gól, ovšem hráčky Týna hned odpověděly a snížily skóre. Poté ovšem naše děvčata během tří minut odskočila ve skóre na rozdíl čtyř branek, kdy se postupně trefila Cháberová, Meďášová a Hanzlíková. Na konci druhé třetiny tak vedl náš tým už 5:1 a nechtěl připustit podobný závěr jako proti Českým Budějovicím.

Na začátku třetí třetiny se navíc prosadila Kája Zikmundová. Naše hráčky kontrolovaly zápas a nenechávaly domácí tým pronikat do vyložených šancí. Jedna střela se ale přece jen ujala a skončila v síti jinak výborně chytající Soukupové. Naše hráčky to ovšem nijak nepoložilo a snažily se hrát pořad aktivně. Dvě minuty před koncem se proto prosadila ještě i Daniela Jandáčová a o vítězi zápasu bylo rozhodnuto. Tři body se na sever Čech odvezla naše děvčata.

Trenér FBC Michal Klivický: "Po sobotním zápase jsem věřil, že se holky poučí a odmakají zápas od první do poslední minuty. Také tomu tak bylo a za to jim moc děkuji. Sice to nebyl zápas moc technicky dobrý, ale zase to bylo vybojované, a tak by to mělo vypadat v každém zápase. Věřím, že nám tyto tři body pomůžou hlavně psychicky, protože čekání na ně už bylo opravdu dlouhé."