Do konce základní části zbývají ještě tři zápasy. Jak vidíš šance České Lípy na play-off?
"Šance je rozhodně velká. Všechno je především stále v našich rukou. Mále i relativně pohodlný náskok, který chce potvrdit už v následujícím zápase na Vinohradech."

V divokém uplynulém týdnu jste nejprve senzačně porazili v dohrávce Tatran a následně padli na Black Angels. Co chybělo v nedělním zápase?
"Chyběla především klidnější hlava ve dvou základních faktorech. Prvním z nich bylo zakončení, kdy jsme v koncovce nebyli precizní. Druhým faktorem byl přístup ke hře soupeře, který hrál za hranou férovosti. Tam jsme měli zůstat nad věcí a soustředit se hlavně na naši hru."

První mečbol do play-off jste tedy nevyužili, ale už v neděli máte na Vinohradech druhý. Co očekáváš?
"Vinohrady hrají po celou sezonu v hlubokém bloku. My si proto budeme muset dát pozor na laciné ztráty a z toho plynoucí rychlé brejky."

Kdyby se nakonec postup do předkola play-off povedl. Má podle tebe Lípa na postup do čtvrtfinále, případně jak moc důležité by bylo začínat sérii doma?
"Výhoda začínat doma, či hrát případný třetí zápas před domácí kulisou, je určitě příjemná. Nikoliv však rozhodující. Pro mě platí, že play-off je jiná soutěž, kde se mažou dosavadní výsledky. Každý zápas je v každé sérii naprosto klíčový, zejména v předkole. Takže pokud do něj postoupíme, můžeme porazit kohokoli."

V Lípě jsi už druhou sezonu a tvé výkony jsou letos ještě lepší než loni. Dokážeš odhadnout, co se oproti loňsku změnilo?
"U mě konkrétně to byla především aklimatizace, se kterou mi kluci moc pomohli. Teď už se cítím, jako kdybych s nimi hrál třeba deset let a ne teprve druhým rokem. Podle mě máme dobrou partu, kde nechybí hodně srandy a přidali jsme k tomu navíc i chuť pořádně makat."

Máš chuť pokračovat v České Lípě i v delším horizontu?
"Momentálně nemám žádný důvod k tomu, aby tomu tak nebylo. V Lípě jsem spokojený."

Co se ti tu nejvíce líbí?
"Nedokážu vypíchnout pouze jedinou věc. Každopádně je to rozhodně parta, kterou tu máme. Dalším faktorem jsou fanoušci, kteří dokáží být neskuteční. A jelikož jsem tuhle sezonu začal trénovat starší žáky, tak musím zmínit i tento prvek. Baví mě to více, než jsem si původně dokázal představit."

Z Ústí nad Labem sem postupně zamířilo celkem dost hráčů. Je to znát?
"Myslím, že jsme minulý rok ukázali někteří z nás svým přesunem ostatním klukům, kteří přišli letos, že Česká Lípa je skvělá superligová destinace."