Začátek utkání přitom měli hosté lepší. Rychlou kombinaci zakončil přesně Daniel Gärtner a načal gólový účet zápasu. Českolipští se pak dlouhé minuty marně prosazovali přes hluboký blok soupeře, cestu ale nakonec přece jenom našli. "Starou Lípu" připomněla rychlá souhra Trčky s Vavruškou, jehož vyrovnáno rozpoutalo velký zvrat v zápase.

Domácí od té doby začali po dlouhé době konečně hrát přímočarý útočný florbal. Na branku hostů se valil jeden útok za druhým a další branky na sebe nenechaly dlouho čekat. Procitla zejména první formace, která zásluhou tref Seiberta s Krajcigrem rychle vytvořila pro Českou Lípu tříbrankový náskok.

Českolipští neslevili z tempa ani ve druhé třetině. Přesilovku využil Štěrba, po něm se prosadili také Pšenička s Pekárkem. Za stavu 7:1 pro domácí tým si hostující kouč Kapucián vyžádal čas na poradu, po němž se začaly dít věci. Vše započal ještě v závěru druhé třetině nešťastný odraz útočníka Ondřeje Kopiče, po němž byl Dvořák podruhé překonán.

Vedení 7:2 po dvou třetinách působilo velmi slibně, ale Českolipští nepochopitelně přestali hrát. Sourozenci Gärtnerovi během necelých šesti minut rychle přiblížili Vinohrady na dostřel dvou branek a time-out musel rychle brát lodivod domácího týmu Vladimír Trčka. Příval branek ve Dvořákově brance se naštěstí zastavil a po rychlém výpadu Kouby bylo zase o něco veseleji.

Závěr utkání už hrála Česká Lípa v pohodě. Klid na hokejky jí dodala také přesná trefa Štěrby, který našel na bližší tyči místo v postavení vinohradského gólmana. Malou zápletku sice ještě vytvořil po rychlé akci Daniel Keller, ale ani dlouhá power-play už velké drama nepřinesla. Na útočné polovině se naopak ještě prosadil Seibert a po něm do prázdné branky také střelecky produktivní Vavruška.

Po třech porážkách s pražskými celky v řadě tak Severočeši konečně zabrali a ve velmi důležitém souboji přetlačili Vinohrady 11:6. Po necelé první polovině soutěže jim tak patří deváté místo tabulky, boj o play-off ale bude ještě nesmírně tvrdý.

FBC Česká Lípa – SKV Florbal 11:6 (4:1, 3:1, 4:4)
Branky:
10. a 60. Vavruška, 13., 17. a 59. Seibert, 20. Krajcigr, 27. a 51. Štěrba, 32. Pšenička, 37. Pekárek, 48. Kouba – 4., 42. a 44. D. Gärtner, 46. T. Gärtner, 39. Pergler, 56. Keller.
Rozhodčí: Baloun, Sommer. Vyloučení: 0:2. Využití: 2:0. Diváci: 304. Střely na branku: 24:27.