BUTCHIS zaujali v minulých sezonách příběhem, který byl do té doby charakteristický spíše pro slavné tuzemské fotbalové vesnice. Co rok, to postup výše. V sezoně 2021/2022 tak Pražané postupovali z Národní ligy přes plzeňské FBC, o rok později pak za celý prvoligový ročník ani jednou neprohráli po šedesáti minutách a po finálovém triumfu 3:0 na zápasy proti Kladnu mohli slavit překvapivě rychlý postup mezi elitu.

Zde se letos prezentují zajímavými herními výkony a pěti body získanými na hřištích soupeřů proti Bohemians a Karlovým Varům. Ač všechny zbylé utkání svěřenci ostříleného kouče Jana Zahalky prohráli, je jisté, že v neděli na výběr České Lípy nečeká nic snadného. V kádru našeho příštího soupeře navíc působí i hráči, kteří Lípou prošli. Matyáš Kalina s Jakubem Černým se tu objevili během covidové výluky nižších soutěží, Petr Novotný si zde zahrál dvě sezony, než pláchl do střešovického Tatranu.

Jinak se BUTCHIS vyznačují mizernými návštěvnostmi, které jsou aktuálně vůbec nejslabší v ligové soutěži, dobrou prací s mládeží, na kterou dávají důraz, a řadou sportovních klišé, jež jsou detailně rozebrány na webových stránkách klubu. Ten byl založen v roce 2006 Romanem Bučkem a nutno podotknout, že zejména v posledních letech se plně etabloval na florbalové mapě České republiky.

Lídrem statistik našeho nedělního soupeře je zatím Jakub Pecha, který nasbíral deset bodů za osm gólů a dvě asistence. Hned v závěsu za ním zůstávají zmiňovaní Černý a Kalina. BUTCHIS se v této sezoně podobně jako Česká Lípa vyznačují výbornou hrou v nerovnoměrných situacích na hřišti. Přesilovku mají Pražané aktuálně nejlepší v celé soutěži (71,43% využití) a v oslabení jsou na pátém místě hned za Českou Lípou. Velkou výhodou Zahalkova výběru je sehranost. Vždyť kádr po loňském postupu doznal jen minimálních změn.

Na straně České Lípy panuje po posledních zápasech zasloužený klid. Výhry nad Vítkovicemi, v Karlových Varech a Ostravou vysunuly svěřence kouče Vladimíra Trčky na deváté místo tabulky s celkem výrazným náskokem na celky pod sebou. Nicméně právě souboj proti BUTCHIS se dá označit za klasický zápas o šest bodů. Případný triumf domácích by totiž nováčka výrazně přiblížil k České Lípě.

Českolipskou produktivitu stejně jako v minulých sezonách vede Radek Krajcigr s bilancí 8+5, na dvouciferný počet bodů se dostali i Ladislav Pekárek s Danielem Štěrbou. Velmi dobře se uvedl i nováček Jakub Seibert, který posbíral ve dvou zápasech pět kanadských bodů. Brankář Jan Dvořák pak mezi gólmany drží slušné deváté místo. Ve statistice využití přesilových her jsou Severočeši druzí právě za BUTCHIS a čtvrtí v úspěšnosti oslabení.

Utkání se nevyzpytatelným sokem začíná v pražské hale ve Štěrboholích od 14:00 a jeho rozhodčími budou pánové Petr Števček a Radek Števček. Doražte Lípu podpořit!