Po třech výhrách v řadě chtěli Českolipští svou dobrou pohodu demonstrovat i v malé hale v pražských Štěrboholích. Místo očekávaného náporu od první minuty však spíše sledovali povedené akce svého soupeře. Domácí se navíc rychle uklidnili šťastným gólem Pavlíčka a diktovali tempo hry. Hosté sice srovnali po akci Pekárka se zakončujícím Seibertem, ale obrat v zápase se nekonal. Naopak se štěstím procedil za Dvořákova záda míček i Waldhauser a zařídil vedení BUTCHIS 2:1.

Kdo čekal zvrat obrázku utkání ve druhé dvacetiminutovce, musel být hodně zklamán. Českolipští hráli pomalu, špatně bránili a náskok Pražanů narůstal. Řádil především bývalý českolipský hráč Jakub Černý, který góly sám střílel i připravoval. BUTCHIS navíc potvrdili, že jsou v proměňování přesilových her v Superlize bezkonkurenční a tři góly nasypali do hostující branky právě ve hře v početní převaze. Kuriózní bylo zejména vyloučení brankáře Dvořáka, kterého musel zastoupit při jeho pobytu na trestné lavici náhradník Jirka. Skóre nakonec narostlo do podoby 6:1 a navzdory zlepšenému výkonu České Lípy v posledních minutách druhé části hry se zdálo být rozhodnuto.

Jenže Severočeši jsou pověstní svými skvělými comebacky do hry. Svého soupeře neuvěřitelným způsobem přimáčkli na jeho vlastní polovinu a odměnou jim byly navíc i dva rychlé góly Seiberta a Pšeničky, které mladý výběr BUTCHIS dostaly pod tlak. Domácí prakticky nevylezli od vlastní brány, místy až zoufale bránili a tlačili očima čas směrem ke konci. Další dílek do mozaiky postupného stahování náskoku domácích přidal proměněným trestným střílením Radim Křenek. Po jeho zásahu na 4:6 ještě zbývalo do konce dvanáct minut a naděje na body rázem obživla.

Tím spíše, že BUTCHIS tempu České Lípy přestali stíhat. Individuální akcí se tak prosadil Daniel Štěrba a záhy po něm zakončil rychlý průnik na útočnou polovinu Pšenička a srovnal na 6:6. Nápor České Lípy rozmělnil nejprve time-out a pak také další ze série šťastných zásahů domácích, kdy se zblízka dorážkou prosadil Vondruška. Hosté nesložili zbraně, Vavruška trefil tyč, hrdinové v domácí brance Hlinák s Vladařem se překonávali, ale nakonec se přece jen prosadil v power-play Pšenička a poslal zápas do prodloužení. Třetí část hry zvládli Českolipští poměrem 6:1, dlužno však podotknout, že toto skóre bylo vzhledem k průběhu hry vůči domácím ještě milosrdné.

V prodloužení svěřenci kouče Vladimíra Trčky navázali na výrazné zlepšení ve třetí třetině, ale gól navzdory minutové přesilovce už nepřidali. V nájezdech pak byli technicky skvěle vybavení hráči BUTCHIS úspěšnější a připsali si tak do tabulky bonusový bod navíc. Pro Českou Lípu je navzdory špatným dvěma třetinám zisk pouze jednoho bodu ztrátou.

BUTCHIS – FBC Česká Lípa 8:7 po SN (2:1, 4:0, 1:6 – 0:0)
2. Pavlíček, 19. Waldhauser, 25. Drastich, 29. a 40. Černý, 36. a 54. Vondruška, rozhodující nájezd Černý – 11. a 41. Seibert, 41., 53. a 59. Pšenička, 49. Křenek z TS, 52. Štěrba.
Rozhodčí: P. Števček a R. Števček. Vyloučení: 2:3, navíc Dvořák osobní trest. Využití: 3:0. Diváci: 84. Střely na branku: 25:23.