Ostrava střídá v letošním roce lepší výkony s těmi horšími. O uplynulém týdnu celek trenéra Roberta Segeti velmi výrazně trápil v městském derby Vítkovice, s nimiž nakonec padl 3:5. Několik dnů předtím však otáčel skóre na půdě beznadějně posledních Pardubic, kdy až závěrečná desetiminutovka přinesla favoritovi kýžené vítězství 5:3. Jinak se zatím Ostrava trápí v koncovce. Pouze 79 vstřelených branek řadí tento tradiční klub až na dvanácté místo produktivity. Méně branek už mají pouze Pardubice a Blacl Angels.

Ostravskou produktivitu zatím vede s bilancí 11+10 Lukáš Pešat, který nasbíral o čtyři body více než Lukáš Herblich. Pozor si nepochybně bude muset českolipská obrana dát i na Marka Bräuera s Danielem Chatrným, kteří jsou kolem 15 kanadských bodů. Poměrně jasnou jedničkou týmu je Jan Binder, který dosud v devatenácti zápasech drží úspěšnost 76,40% a má velmi podobná čísla jako českolipský Jan Dvořák.

V Superlize byste jen těžko hledali vyrovnanější dvojici, než jakou tvoří Česká Lípa a Ostrava. Odpovídá tomu i bilance vzájemných zápasů, která je po třinácti odehraných duelech velmi vyrovnaná. Česká Lípa vyhrála sedmkrát (včetně podzimního vítězství 7:3), zatímco Ostrava šestkrát. Favorita nemá ani sobotní duel, což jen dokumentuje postavení obou celků v tabulce. Moravskoslezská metropole drží deváté místo s jednobodovým náskokem na Českou Lípu, ta má však zápas k dobru.

Česká Lípa může být po nedělní výhře nad Karlovými Vary relativně v klidu. Tým si upevnil desátou pozici tabulky, kde má aktuálně osmibodový náskok na Black Angels. Na druhou stranu v domácím prostředí se ve zbývajících osmi duelech představí Českolipští už jen třikrát a čeká na ně ještě pět těžkých zápasů venku, odkud bude potřeba nějaké body vybojovat. Lídrem klubové produktivity je aktuálně Ladislav Pekárek s bilancí 12+12, o bod méně mají Radek Krajcigr a Radim Křenek (23).

"Očekáváme něco podobného jako s Karlovými Vary. Je to důležitý zápas o desítku, přímý souboj o deváté místo. Přistupujeme k tomu s velkou váhou. K dispozici budou proto všichni hráči kromě Alberta Kouby. Musíme se soustředit na svůj výkon, vycházet z poctivé obrany, a naložit se šancemi líp než dosud. To, co jsme nedali v první třetině souboje s Vary, by se nám tentokrát mohlo vymstít. Víme, že se v Ostravě hraje na menším hřišti. Mluvili jsme s kluky, probereme to ještě na předzápasové poradě, ale musíme to vzít v potaz. Ostrava tu trénuje, je na to zvyklá a může to být pro ni výhoda," uvedl kouč Vladimír Trčka.

Sobotní duel ve třetím největším městě České republiky startuje v 17:00. Zápas v ČPP Areně začíná v 17:00 a odpískají ho pánové Michal Prouza a Petr Rogowski. Sledovat můžete zápas jednak na platformě ceskyflorbal.tv, nebo případně v bufetu českolipské sportovní haly, kde přímý přenos poběží živě.