Utkání v Ostravě nalomila v neprospěch České Lípy už první třetina. Laxní přístup k hráčům vyústil už na konci páté minuty v snadný gól Šuberta. Záhy navíc využil přesilovku po špatném přebrání hráčů Kučera a zvýšil stav na 2:0. Až pak se hosté probudili a několika zajímavými akci postrašili obranu soupeře. Nejblíže ke snížení stavu měl Křenek, jehož rána polechtala pravou tyč Binderovy branky.

Druhou třetinu rozehráli Českolipští rozhodně lépe. Několik zajímavých možností ovšem zase skončilo špatným zakončením mimo branku, případně v moci brankáře Bindera. Bodovým ambicím navíc rozhodně nepomohl nesmyslný faul Šedivého, po kterém navrátilec do českolipské sestavy inkasoval po zásluze 2+2 minuty. Dlouhou dobu sice byli paradoxně v oslabení nebezpečnější hráči České Lípy, náročná pasáž je však stála spoustu sil a navíc těsně před koncem trestu proměnil přesilovku Pešat.

Recept na spolehlivého Bindera tak našel až těsně před polovinou hry Štěrba. Jeho nenápadná střela od mantinelu propadla za záda ostravského brankáře a Lípa tak dostala zajímavý impuls. Hned po vhazování ovšem trestuhodně propadla třetí českolipská formace a šest vteřin po Štěrbově snížení vrátil Chatrný rozdíl na tři branky. Byl to rozhodující moment zápasu. Šulc vzápětí zvyšoval na 5:1 a i když Pekárek hezkou ranou snížil na rozdíl tří branek, zaspali hosté i závěr druhé části. Chatrný proměnil nájezd a 22 vteřin před druhou sirénou navíc dovršil hattrick.

Ve třetí třetině se tak vesměs už jen řešila výše ostravského vítězství. Nedisciplinovanost České Lípy navíc podtrhl dalším čtyřminutovým trestem Slaný, k němuž si navíc přisedl záhy i Jirsa. Přesilovku ihned využil Bräuer a upravil na 8:2. Pak se hezkou individuální akcí blýskl v oslabení Štěrba, ale i na jeho gól našel ještě jednu odpověď Kučera. Výrazné vítězství domácích tak připevnilo Českou Lípu na desáté místo tabulky, o které budou muset svěřenci Vladimíra Trčky ještě tvrdě bojovat.

FBC ČPP Ostrava - FBC Česká Lípa 9:3 (2:0, 5:2, 2:1)
Branky:
 5. Šubert, 7. a 57. Kučera, 29. Pešat, 30., 40. a 40. Chatrný, 31. Šulc, 52. Bräuer - 30. a 53. Štěrba, 39. Pekárek.
Rozhodčí:
Prouza a Rogowski. Vyloučení: 1:5, navíc Šedivý 2+2 minuty, Slaný (oba CLI) os. trest 10 minut. Využití: 3:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 92. Střely na branku: 27:16.