Jen s málokterým soupeřem v Superlize mají Českolipští tak vyrovnanou bilanci jako právě s Ostravou. Z dvanácti doposud odehraných zápasů mají oba dva celky na kontě shodně dvanáct výher i shodně sedmnáct získaných bodů. V loňské sezoně ovšem zůstala po vzájemném souboji na straně České Lípy pachuť. Porážka 3:7 odsoudila tehdejší výběr Davida Derky do náročných bojů play-down, namísto premiérové účasti v play-off.

Ostravští zatím odstartovali nový ročník Livesport Superligy o něco lépe, proti soupeřům z horní poloviny tabulky však tolik úspěšní nebyli. Svěřenci trenérů Jakuba Robenka a Roberta Segeti vybojovali výhry v duelech proti Karlovým Varům, Butchis a Pardubicím, další dva body pak přidali za výhru nad Spartou 6:5 po prodloužení a jeden za porážku v nastaveném čase proti BLACK ANGELS. Střet s tabulkovou špičkou pro Ostravu moc dobře nedopadl. Výjezdy na Chodov a do vítkovické haly v rámci derby zápasu skončily pro sobotního českolipského soupeře devítibrankovým přídělem.

V porovnání s uplynulou sezonu nedoznal ostravský kádr příliš mnoha změn. Jediným výraznějším příchodem tak byl přesun útočníka Lukáše Kučery z Pardubic. Lídrem klubové produktivity je podle očekávání Marek Bräuer (5+3), jemuž se sedmi body sekunduje Lukáš Herblich. Jedničkou mezi tyčemi zůstává i nadále Jan Binder, který je ve statistikách gólmanů zatím na osmém místě s úspěšností zásahů necelých osmdesáti procent. Ostravě ale v letošním ročníku moc nevychází hra v početní nerovnováze. I díky tomu zatím nastřílela v celé soutěži nejméně branek.

V českolipském táboře po nejistém nástupu do sezony panuje daleko lepší nálada. Dvě domácí výhry nad Pardubicemi a Vítkovicemi zahnaly původní obavy a dobrý výkon předvedli svěřenci kouče Vladimíra Trčky i v Karlových Varech, kde zásluhou výborné první třetiny zvítězili vysoko 8:3. Už na jedenáct bodů se v produktivitě vyšplhal útočník Radek Krajcigr, hned za ním se drží jeho parťák z první lajny Ladislav Pekárek. Na osmi bodech jsou Daniel Štěrba s Radimem Křenkem.

Na zápas zve všechny příznivce i vedoucí František Beránek. "V domácím utkání proti Ostravě chceme určitě naplno bodovat a tím pádem se bodově dotáhnout na celky ze středu tabulky. Máme stoupající formu a herně i výsledkově se nám jednoznačně začalo dařit. Výhra nad Ostravou by byla velmi důležitá pro náš další vývoj a proto čekáme i velkou podporu ze strany našich skvělých fanoušků," uvedl.

Utkání v českolipské sportovní hale začíná v sobotu 21. října od 19:00 a jeho rozhodčími budou pánové Milan Baloun a Tomáš Sommer. Do přestávkové soutěže je pro vás opět připravený koláč od Jizerských pekáren!