Už začátek utkání ale jasně naznačoval, že cesta k prodloužení vítězné série bude hodně hrbolatá. Hosté začali dobře a i když nevyužili brzkou přesilovku, byli v první dvacetiminutovce určitě lepším týmem. Několikrát ale zachránil domácí celek brankář Dvořák, jindy zase branková konstrukce. Naopak Lípa udeřila ze své první střely na branku. Projektil kapitána Krajcigra skončil na začátku páté minuty za zády Bindera.

Obrázek hry se začal měnit v průběhu utkání. Od druhé třetiny nápor Ostravy postupně slábl, naopak rostly choutky České Lípy směrem dopředu. Ty byly vyjádřeny dvěma povedenými gólovými momenty. Nejprve se od mantinelu vymotal k zakončení dravý Pšenička a následný rozbor ostravské obrany zakončil po krosové nahrávce od Štěrby nehlídaný Trčka. Vedení 3:0 vlilo najednou na hole českolipských hráčů potřebný klid. Věci se však začaly měnit po laciné chybě v rozehrávce a kontaktní brance Lukáš Herblicha.

Domácí tým už nepůsobil tak jistě a pod větší tlak ho navíc dostala zkraje třetí třetiny skvělá individuální akce Jakubce, po níž najednou Ostrava ztrácela jen gól. Vysvobození ale následně nabídla povedená střela Slaného, který svým čtvrtým gólem v sezoně zvýšil od levého mantinelu na 4:2.

Českolipští následně kontrolovali hru, přesto se v jeden moment nechali unést tempem zápasu. Po nevinné situaci na útočné polovině se ve větším počtu hráčů vydali dopředu a rychlé přečíslení do otevřené obrany zakončil svým druhým gólem Herblich. Další velkou šanci si však Ostrava v zápase nevytvořila. Definitivní rozhodnutí přinesl dvěma chladnokrevnými zakončeními mladíček Seibert, který překonal Bindera v podobných brejkových situacích z levé i pravé strany. K dramatizaci stavu pak nevedla ani power-play Ostravy, ve které naopak dopíchl míček do branky Pšenička.

Tříbodový zisk z velmi vyrovnaného boje s houževnatým soupeřem pomohl České Lípě dočasně na deváté místo tabulky, kde má na týmy ohrožené účastí play-down aktuálně náskok šesti bodů. Ten bude chtít rozšířit už poslední říjnovou neděli na půdě nováčka soutěže, celku Butchis.

FBC Česká Lípa – FBC ČPP Bystroň Group Ostrava 7:3 (1:0, 2:1, 4:2)
5. Krajcigr, 27. a 59. Pšenička, 29. Trčka, 44. Slaný, 56. a 58. Seibert – 37. a 52. Herblich, 42. Jakubec.
Rozhodčí: Baloun, Sommer. Vyloučení: 3:0. Bez využití. Diváci: 390. Střely na branku: 19:19.

Sestava ČL: Dvořák (Švajcr) – Křenek, Seibert, Slaný, Štěrba, Stárek, Šedivý – Kopič, Pekárek, Krajcigr – Trčka, Vavruška, Pšenička – Mlejnek, Kellermann, Jirsa – Kouba, Cobl, Dzierža.