Souboje České Lípy a Sokola Královské Vinohrady pravidelně určují umístění obou týmů v klíčové části sezony. Po mnoha vyčerpávajících bitvách v play-off první ligy se oba týmy setkávají v duelech o záchranu Superligy či postup do předkola play-off. Nejinak je tomu i v letošním ročníku.

Pražané vytěžili zajímavý bodový polštář z výborného startu do sezony, ale postupně jim dochází dech. Z vítězství se SKV radovalo naposledy v prosinci, kdy v divokém zápase vybojovalo tři body na hřišti Butchis. V kalendářním roce 2024 pak přišel už jen jediný bod na půdě posledních Pardubic a výrazné prohry na Bohemians, s Chodovem či Spartou a dobré, byť bezbodové bitvy s ostravskými soupeři – FBC a Vítkovicemi.

Na Českou Lípu momentálně ztrácí SKV tři body a v bitvě o předkolo play-off, kterou svádí nejenom s Lípou, ale i s Black Angels, si už další ztrátu nemůže dovolit. Lídrem klubové produktivity je Švýcar Daniel Keller, který k 19 přesným zásahům přidal také sedm asistencí. Zajímavým úkazem jsou také bratři Daniel a Tomáš Gärtnerovi, kteří ač rodáci z Prahy, mají australské občanství, ale svými body výrazně Vinohradům v této sezoně pomáhají. Ve výčtu statistik zaujmou Pražané snad už jen nejhorší přesilovkou v celé soutěži (21,21% využití).

Bilance vzájemných duelů SKV s Českou Lípou je bohatá a táhne se do lítých prvoligových bojů, nicméně v Superlize platí otřepané pravidlo – můj dům, můj hrad. Z dosavadních jedenácti superligových utkání totiž domácí celky vyhrály v osmi případech, přičemž pozitivní bilanci mají aktuálně hráči SKV, kteří vyhráli šestkrát a Česká Lípě pětkrát.

Českolipští nepotvrdili senzační body z dohrávky proti Tatranu a v nedělním lounském zápase proti Black Angels padli 4:9. Utkání mělo spíše remízový charakter, ale po využité přesilovce necelých deset minut před koncem Černí andělé odskočili a zkomplikovali Severočechům cestu do play-off. Další kolaps si proto svěřenci Vladimíra Trčky už nemohou dovolit. V závěrečných dvou zápasech totiž vyzvou Spartu a Mladou Boleslav, Vinohrady se představí v Mladé Boleslavi a doma s Libercem. "Musíme si dát pozor na jejich brejky a naše laciné ztráty. Vinohrady hrají v hlubokém bloku, ale vyráží do nebezpečných kontrů," uvedl forvard České Lípy Václav Vavruška.

Utkání v místní pověstné Rieger areně je na programu v neděli od 17:00 a řídit ho budou pánové Filip Drápal a Jakub Pospíšil. Pokud se nevydáte do Prahy osobně, můžete utkání sledovat na platformě ceskyflorbal.tv, případně přímo v bufetu českolipské sportovní haly.

První vzájemný duel sezony:

FBC Česká Lípa – SKV Florbal 11:6 (4:1, 3:1, 4:4)
Branky:
 10. a 60. Vavruška, 13., 17. a 59. Seibert, 20. Krajcigr, 27. a 51. Štěrba, 32. Pšenička, 37. Pekárek, 48. Kouba – 4., 42. a 44. D. Gärtner, 46. T. Gärtner, 39. Pergler, 56. Keller.
Rozhodčí: Baloun, Sommer. Vyloučení: 0:2. Využití: 2:0. Diváci: 304. Střely na branku: 24:27.