Českolipským v utkání fatálně nevyšla především první třetina. Tu režírovali sourozenci Gärtnerovi. Daniel ze standardky překonal nejistého Jukla, kterému záhy vypadla i střela Procházky. Vedení 2:0 navíc navýšili Pražané záhy, byť po velmi sporné situaci. Rozehrávku Slaného zachytil jeden z hráčů SKV prokazatelně rukou, nicméně rozhodčí nepřerušili a nechali dohrát akci až k další brance Daniela Gärtnera. Hosté následně logicky uplatnili výzvu, která nabídla jasně prokazatelný záběr potvrzující hru rukou. Rozhodčí Drápal s Pospíšilem však k údivu všech přítomných potvrdili vinohradský gól a poslali Lípu do čtyř.

Žádný výkonnostní progres nenastal ani po změně stran. Českolipští sice měli několik zajímavých příležitostí z brejků dvou na jednoho, ale ty nedokázali vyřešit. A tak na druhé straně stačilo málo. Nahození z ostrého úhlu v podání Tomáše Gärtnera zaskočilo Jukla a ten raději přepustil místo střídajícímu Dvořákovi.

Českolipské zmrtvýchvstání přišlo ve třetí třetině. Už po čtyřech vteřinách se po buly protáhl ke střele Krajcigr a překonal do té doby vynikajícího Futschika. Pak navíc z přesilovky skóroval Pšenička a během více než jedné minuty zlikvidovali hosté více než polovinu náskoku. Kdo však čekal pokračování českolipského náporu, musel být zklamán.

Vinohrady v následujících minutách v dlouhých pasážích držely míček a navíc rychle odpověděli Perglerem, který zakončil svůj průnik ranou pod horní tyč. Českolipští se přesto nevzdali a z minima vytěžili v závěru maximum. Křenek po pěkné individuální akci snížil a přesilovku po pěkné kombinaci proměnil z voleje Pekárek. Závěrečná power-play ale větší příležitost navzdory několika zajímavým závěrům už nepřinesla a po utkání tak mohla propuknout vinohradská radost.

Situace v bitvě o předkolo play-off se tak opět řádně zdramatizovala. Vinohrady mají nyní stejně jako Česká Lípa shodně 28 bodů, jedenáctí Black Angels zůstávají na 23, ale mají k dobru páteční dohrávku na Spartě. Českolipští mají v závěru těžký los, když cestují na Spartu a odehrají domácí duel s Mladou Boleslaví.

SKV Florbal – Česká Lípa 5:4 (3:0, 1:0, 1:4)
6. a 12. D. Gärtner, 12. Procházka, 13. T. Gärtner, 43. Pergler – 41. Krajcigr, 42. Pšenička, 51. Křenek, 56. Pekárek.
Rozhodčí: Drápal, Pospíšil. Vyloučení: 3:1. Využití: 0:2. Diváci: 136. Střely na branku: 17:26.