Tatran po pomalejším rozjezdu, kdy ztratil bod v duelu s SKV a senzačně prohrál doma s Libercem, další ztráty nepřipouští. Výběr trenéra Milana Fridricha jede i nadále jako mašina a v tuto chvíli reálně vede Superligu. Zatím sice drží druhé místo vinou horšího skóre za Mladou Boleslaví, ale Pražané mají vzhledem ke své evropské cestě ještě dva duely k dobru.

Momentálně tak jsou hráči Tatranu na vlně dvaadvaceti zápasů bez porážky (i se zápasy Champions Cupu či domácího poháru) a naposledy prohráli v atraktivním duelu doma s Mladou Boleslaví 4:6. Bodovou zátěž navíc mají letos rovnoměrně rozloženou mezi několik reprezentantů. Na čele klubové produktivity je Tomáš Hanák, jemuž zdatně sekundují Matěj Havlas nebo Marek Beneš. Všichni už mají na svém kontě přes 40 kanadských bodů. Tatran má v letošní sezoně suverénně nejlepší oslabení v soutěži a jeho brankář Tomáš Jurco vládne brankářským statistikám. Se 74 inkasovanými góly má Tatran také nejlepší defenzivu v soutěži.

V historii vzájemných zápasů s Českou Lípou sice Střešovičtí doma neztratili dosud ani bod, ale v České Lípě dvakrát padli. V době týmové proměny zde nestačili na místní tým už v sezoně 2017/2018 a ani o rok později. Tradičně bývají zápasy s Tatranem v České Lípě vyrovnané, o čemž svědčí i několik dalších těsných porážek z posledních sezon. Podzimní duel v Řepích ale dopadl pro Českou Lípu katastrofálním debaklem 1:14.

Na Severočechy po utkání s Tatranem čekají dva duely, v nichž se rozhodne, zda budou hrát poprvé v klubové historii předkolo play-off anebo stejně jako v posledních dvou letech spadnou do bojů o záchranu. Případný bodový zisk proti stávajícím mistrům by byl velkým překvapením, ale nedělní duel s Black Angels a následná bitva proti SKV napoví už hodně. Českolipští jsou stále pět kol před koncem na devátém místě tabulky se ziskem 25 bodů.

O čelo klubové produktivity se i nadále přetahují Ladislav Pekárek s Radkem Krajcigrem. Oba dva mají nyní shodně 29 bodů. Jen o dva body méně má třetí Daniel Štěrba následovaný zkušeným Radimem Křenkem. Na pátém místě je letos rovněž velmi produktivní Václav Vavruška.

Zápas, v jehož rámci proběhne také tradiční celoklubové focení, začne v českolipské sportovní hale od 18:30. Rozhodčími budou pánové Jiří Šedivý a Radek Štengl.