Jak se ti s odstupem hodnotí středeční duel proti Tatranu?
"Pro mě je to velké zadostiučinění. Lípa je často skloňována v rámci superligy jako outsider, co nemá u favoritů moc respektu a naopak se řeší náš herní styl a tvrdost. Ve středečním zápase jsme ukázali, že se umíme florbalově vyrovnat nejlepším týmům a herně jim konkurovat. V utkání jsme byli lepší, celý tým i fanoušci si to užili a zase jsme si potvrdili naší specifičnost našeho prostředí. Ta je v České Lípě neopakovatelná. V kombinaci těchto faktorů to byl zápas, na který se v České Lípě bude vzpomínat."

Česká Lípa už teď překonala bodový rekord, má ze všech sedmi sezon jednoznačně nejvyšší průměrnou návštěvnost a je krůček od předkola play-off. To se musí poslouchat hezky, že?
"Tak ještě před středečním to bylo v tabulce nevyzpytatelné. Díky výhře nad Tatranem jsme si udělali slušný bodový polštář, který věřím potvrdíme v neděli na Black Angels a následně i s Vinohrady. Play-off je několik let jasný cíl a každá příčka výše je důležitý výsledek pro celý klub. Je v tom odraz dobré práce s mládeží, v managementu i s návštěvnosti. Atmosféra je pro náš tým hlavní motor a motivace, proč domácí zápasy jsou tak odlišné od těch venkovních. Na všechny zápasy jsme měli úplně plno a asi každý soupeř musí potvrdit, že v Lípě to je vždycky hrozně těžký. Každý klub říká, že má nejlepší fanoušky, ale všichni zároveň vědí, kde je pravda. V České Lípě."

Co říkáš na proces vývoje? Spojení dvou zakládajících klubů v jeden velký, následně postupný průnik do extraligy a nakonec výhra nad papírově nejlepším týmem světa. Uvědomil sis to už?
"Stále mnoho aktivních lidí v klubu je u toho společně přes 25 let. Vývoj byl postupný, začátek byl spíše o dvou partách, které si chodily zahrát do tělocvičny a pak nějakou pátou ligu, neřešila se mládež a postupně to celé upadalo. Díky spojení v roce 2005 jsme florbal zásadně restartovali a využili jsme v Lípě jakési sportovní prázdno a tehdejší demotivaci sportovního prostředí a vlastně jsme rozjeli projekt, který do té doby neměl obdoby. Velkou výhodou je naše přirozenost. Jsme pevnou součástí České Lípy, jsme hodně hrdý klub. Do města hodně otevřený a za hranicemi okresu zase hodně uzavřený. Abychom mohli konkurovat ostatním, musíme si všímat sami sebe, dělat práci jinak a právě středa byla odměnou za tuhle práci. Jsem vlastně hodně hrdej, že jsem z České Lípy nikdy neodešel a teď můžu chodit tady po ulici a užívat si pocit, že jsme tenhle projekt posunuli zase o něco dál. Nejsou to pro nás obyčejné tři body do tabulky."

Letos jste si vyšlápli na Vítkovice i na Tatran a v posledním kole přijede Boleslav. Věříte si?
"My si děláme zálusk na každý tým. V domácím prostředí to musí být automatické, venku se o to můžeme pokusit. S Bolkou je to regionální derby posilněné naší vzájemnou personální provázaností. Mladá Boleslav už v Lípě zahrála těžké a vyrovnané zápasy, tak by to bylo fajn rozloučení se základní částí."