Domácím v utkání herně vyšla určitě nejlépe první třetina. V ní se hned prosadil Slaný, ale další obrovské šance zůstaly nevyužity. Brankář Draslar držel výbornými zákroky svůj tým ve hře a činil se zejména proti možnostem první formace, kdy si na něm vylámali zuby Krajcigr, Pekárek nebo Seibert. Jak to tak bývá, z ničeho skórovali hosté. Individuální akci při vlastním oslabení dokončil Lebeda a zařídil, že se do šaten půjde za stavu 1:1.

Druhá třetina už ani zdaleka tak výraznou převahu České Lípy nenabízela. Hrál se bojovný, ale pro oko diváka daleko méně zajímavější florbal. Přesto se Severočeši dostávali do vedení. Pekárkova přihrávka napříč brankovištěm nakonec po zásahu vracejícího se karlovarského obránce skončila za Draslarem, ale na druhé straně zase prošla za Dvořáka skvělá dělovka Hozmana v závěru přesilovky. Pak se další dalekonosnou střelou z dálky prosadil Slaný, jenže opět v přesilovce vyrovnal Klápa, který Seibertovo vyloučení potrestal gólem ze standardky už za jednu vteřinu.

Přesto se ještě do druhé přestávky Lípa prosadila. Rozhodčí posoudili zákrok na Seiberta před brankovištěm soupeře jako nedovolený a nařídili trestné střílení. Pekárek předvedl rychlé ruce a vymíchal Draslara, čímž stanovil skóre na 4:3.

Jenže přetahovaná tím ani zdaleka neskončila. Sotva se oba týmy ohřály zpět na palubovce, dokázal využít zmatku před českolipskou brankou Péc a pohotově srovnal. Neméně rychlá byla odpověď domácích. Vavruška se ve velké šanci neunáhlil a předložil míček úplně volnému Pšeničkovi, který ho už jen uklízel do prázdné branky. Popáté už navíc Vary vyrovnat v tomto utkání nedokázaly.

Po mnoha nevyužitých šancích ve třetí třetině, kdy Česká Lípa opět v útoku zabrala, se nakonec přece jen ujala souhra Trčky s Pšeničkou a gól na 6:4 tým ze severu Čech viditelně uklidnil. Už za jednadvaceti vteřin se navíc prosadil i Seibert a za stavu 7:4 bylo v zásadě rozhodnuto. Nic na vítězství Lípy nezměnila ani pohledná kombinace mezi Korbelem a produktivním Klápou.

Závěrečná power-play totiž žádné velké drama nepřinesla. Hosté si vyžádali oddechový čas, hráli na útočné půlce v šesti, ale šance k dalšímu snížení už neměli. Prázdnou branku navíc ještě dvakrát trefil Krajcigr a zajistil tak Lípě před dalšími veledůležitými bitvami s Ostravou a Butchis potřebný klid. Třešinkou na dortu byla úspěšná charitativní akce, kdy se pro paní Klomfarovou a jejího patnáctiletého vnuka Dominika vybralo krásných 50 tisíc korun.

FBC Česká Lípa – FB Hurrican Karlovy Vary 9:5 (1:1, 3:2, 5:2)
2. a 35. Slaný, 30. a 40. z TS Pekárek, 41. a 53. Pšenička, 53. Seibert, 59. a 60. Krajcigr – 13. Lebeda, 33. Hozman, 39. a 55. Klápa, 41. Péc.
Rozhodčí: Sýkora, Tkáč. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 353. Střely na branku: 26:19.

Sestava: Dvořák – Křenek, Kopič, Slaný, Štěrba, Stárek, Kellermann – Pekárek, Krajcigr, Seibert – Pšenička, Vavruška, Trčka – Mlejnek, Jirsa, Dzierža.