Bohemka opět patří mezi nejlépe střílející mužstva celé soutěže. Druhý nejlepší útok o sobě dal opět vědět v posledních zápasech, kdy si zelenobílí s chutí zastříleli. V posledním zápase držela tým Michala Jedličky dlouho na uzdě defenzivně dobře připravená Ostrava, i ta však nakonec inkasovala desetibrankový nášup. 

Jinak se zelenobílí místo očekávaného boje o přední pozice tabulky musí stále prát s realitou a bojovat alespoň o konečné šesté místo. Pražany letos hodně srazily některé nečekané výpadky, například domácí prohry s Butchis nebo Black Angels. Příliš nepomohly ani domácí prohry s Chodovem nebo se Spartou, díky čemuž je stále ve hře o šesté místo společně s Bohemians celek Liberce.

Nejproduktivnějším hráčem na straně Bohemians je aktuálně Jaroslav Petrák. Ten ke 34 brankám přidal ještě také 19 asistencí a je dokonce třetí mužem kanadského bodování celé soutěže. Zároveň je druhým nejlepším střelcem ligy. Všechny vzájemné duely v Livesport Superlize zatím florbalisté Bohemians proti České Lípě vyhráli. Podzimní klání sice Severočeši rozjeli dobře, od poloviny utkání ale odpadli a nechali Pražany zvítězit vysoko 12:4.

Severočeši prakticky po celý průběh základní části drží pozici zajišťující účast v předkole play-off. Šest kol před koncem jsou svěřenci trenéra Vladimíra Trčky stále na devátém místě, jsou si však vědomi toho, že udržet toto umístění bude nesmírně obtížné. Náročný los a spousta kvalitních pražských soupeřů totiž ještě stojí v cestě. Poslední výhra 12:7 nad Butchis určitě pomohla, případný bodový zisk na Bohemians by se však rovnal velkému překvapení. 

Do čela kanadského bodování českolipského týmu se po posledním utkání proti Butchis dostal Radek Krajcigr, který má na svém kontě 27 bodů za 17 branek a 10 asistencí. Jen o bod méně ale mají Radim Křenek, Ladislav Pekárek a Dan Štěrba. 

Utkání začíná v UNYP areně na Podvinném Mlýně, kde se v sobotu stal Tatran Střešovice nejlepším týmem světa, v 18:00 a jeho rozhodčími budou Finové Mikko Matilainen a Rainer Pekkinen.