Domácí sice v první třetině dokázali odskočit do vedení o tři góly, leč na trefy Gajdoše, Šebka a Petráka ještě dokázala Česká Lípa zareagovat. Na výrazně snížené tempo domácího celku odpověděli kontaktními góly Šedivý s Krajcigrem a rázem bylo o co hrát.

Tím spíše, že ve druhé třetině po pěkné kombinaci s Křenkem a Štěrbou dokázal vyrovnat přesilovkovou trefou Pekárek. Vzápětí navíc dostali hosté možnost další přesilovky, která se jim ale nepovedla a tím byly jejich pozitivní chvíle v utkání sečteny. Z poměrně vyrovnaného utkání tak záhy začal hrozit pro Českou Lípu debakl. Šest gólů napasovali hráči Bohemians do necelých deseti minut a cestu ke skórování jim často dláždili sami Českolipští. Hned čtyřikrát se v této pasáži prosadil Tomáš Kvasnica. Kouč Trčka reagoval oddechovým časem, ale ani v dalším průběhu hry se hosté už do zápasu nevrátili.

Ba naopak, střelnice pokračovala dál. Ve třetí třetině zvýšili hráči Bohemians rychle na rozdíl devíti branek a hrozící ostudu nakonec aspoň částečně zmírnili Mlejnek a dvěma trefami Ondřej Kopič. I tak je však porážka 6:15 i vzhledem k ne úplně velkému tabulkovému rozdílu obou soupeřů, byť s přihlédnutím k velké kvalitě soupeře, nepříjemná.

Boj o play-off bude pokračovat po týdenní přestávce. Na Českou Lípu čekají dva klíčové duely s Black Angels a Královskými Vinohrady. Ještě předtím odehraje dohrávku 7. února od 18:30 doma s aktuálně nejlepším celkem světa, Tatranem Střešovice.

FbŠ Bohemians – FBC Česká Lípa 15:6 (3:2, 6:1, 6:3)
3. Gajdoš, 10. Šebek, 13. Petrák, 27. Buršík, 28. Kvasnica, 30. Kvasnica, 31. Bílek, 34. Kvasnica, 36. Kvasnica, 42. Trnka, 46. Šebek, 48. Buršík, 53. Šebek, 56. Kawulok, 59. Brynda - 18. Šedivý, 19. Krajcigr, 24. Pekárek, 52. a 60. Ondřej Kopič, 54. Mlejnek. Rozhodčí: Matilainen, Pekkinen. Vyloučení: 3:3. Využití: 2:1. Diváků: 128. Střely na branku: 38:28.