Úvod zápasu přitom měli Českolipští povedený. Hned první střídání přineslo gól za zády gólmana Tomáše Hyršla. Pohotovou dorážkou se prosadil kapitán Radek Krajcigr. Když navíc přidal po standardní situaci pohotovou střelou další přesný zásah Tomáše Pšenička, začalo to vypadat nadějně.

Domácí si ovšem nepohlídali tři stejné situace, během nichž Bohemka v rámci minuty a půl otočila zásluhou bratrů Petrákových skóre. Pokaždé šlo o rozebrání českolipské defenzivy a zakončení z levé části hřiště do prázdné branky. Přesto se do šaten odcházelo za stavu 3:3. Pekárek prošel obranou Pražanů jako nůž máslem a překonal Hyršla.

Ten následně přepustil místo v brance Mückovi a sledoval jak Buršík ze standardní situace přece jen doklepl míček za Dvořákova záda. Česká Lípa se vzepjala ještě jednou, když nenápadná střela Vavrušky skončila v síti. Pekárek pak ještě trefil břevno, ale od té dobry hráli jen hosté. Kawulok skóroval přesnou ranou pod víko a šestý gól následně přidal stejný hráč o necelé tři minuty později.

Českolipská lavička si však u něj vyžádala velmi riskantní výzvu, se kterou neuspěla a následnou přesilovku hned využil Šebek. Bylo prakticky po zápase. Domácí nepříznivý stav neunesli a jeden po druhém usedali, byť místy po velmi přísných verdiktech Kostinka s Reicheltem, na trestnou lavici a skóre Pražanů narůstalo dál.

Třetí třetinu už Klokani odehráli prakticky v exhibičním tempu. Na neuvěřitelných sedm kanadských bodů se vyšplhal Karel Petrák, jeho bratr Jaroslav pak s bilancí 2+1 také podpořil konečné vítězství Bohemians 12:4. V závěru utkání ještě Štěpán Slaný neproměnil trestné střílení, ale k bodům i tak měla Česká Lípa ve čtvrtek večer proklatě daleko.

Nepovedený zápas musí Českolipští rychle hodit za hlavu. Hned po reprezentační přestávce je čeká velmi důležitý domácí souboj proti Black Angels.

FBC Česká Lípa – FbŠ Bohemians 4:12 (3:3, 1:5, 0:4)
1. Krajcigr, 7. Pšenička, 20. Pekárek, 22. Vavruška – 13., 15. a 42. K. Petrák, 14. a 37. J. Petrák, 21. Buršík, 28. a 31. Kawulok, 32. a 46. Šebek, 49. Hronek, 51. Kvasnica.
Rozhodčí: Kostinek, Reichelt. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:3. Diváci: 296. Střely na branku: 15:34.

Sestava: Dvořák (46. Jirka) – Seibert, Křenek, Slaný, Štěrba, Šedivý, Stárek – Krajcigr, Kopič, Pekárek – Trčka, Vavruška, Pšenička – Mlejnek, Jirsa, Kouba – Cobl, Dzierža, Kellermann.