Mladoboleslavští si před startem duelu v zásadě vytyčili dva cíle. Zaútočit na Prezidentský pohár a stejně tak i dosáhnout mety 300 branek v základní části, k čemuž aktuálně Středočechům schází pouhých deset tref. Zápas tak bude mít o náboj jednoznačně postaráno. Zároveň však finský kouč Joonas Nava popírá, že by Mladá Boleslav Lípu jakkoliv podcenila. "Soupeř už v sezoně dokázal porazit špičkové týmy, takže neexistuje cesta, že bychom ho podcenili. Víme, že je silný ve hře s balonkem, ale proto musíme diktovat tempo hry," uvedl.

Boleslav chce pokořit metu 300 gólů

Formu mají Středočeši výtečnou. V Superlize sice v krásném souboji po velké bitvě prohráli s Bohemians 5:6 po prodloužení, jinak ale roli favorita zvládají v ostatních zápasech celkem spolehlivě. V posledním domácím duelu si navíc Mladá Boleslav hladce poradila s Královskými Vinohrady 15:3. Nejproduktivnějším hráčem týmu je momentálně Adam Delong, který zaznamenal 65 bodů. Nejlepším střelcem je pak s 32 zásahy Milan Tomašík. Mladá Boleslav má jinak nejlepší přesilovku i oslabení v lize a kromě úctyhodného počtu 290 nasázených branek má také ze všech týmů nejvyšší úspěšnost střelby (32,62%). Ve venkovní tabulce jsou však Boleslavští až na pátém místě. 

Mladá Boleslav zůstává i nadále společně s Bohemians týmem, proti nimž neuhrála Česká Lípa v historii ani jeden bod. Nic na tom nezměnil ani první vzájemný zářijový duel, který se stal snadnou kořiští Středočechů. Ti v domácím prostředí smetli Českou Lípu 15:3 a navázali tak na předchozí úspěšnou šňůru výher. Asi nejblíže měla dosud Česká Lípa k bodům na podzim roku 2018, tehdy ale ve strhující podívané padla doma s favoritem 5:6. Sobotní zápas však i vzhledem k několika cenným skalpům České Lípy v této sezoně může nabídnout vyrovnanou podívanou.

Lípa má jisté play-off, chce potěšit diváky


Českolipští si mohli po uplynulém víkendu konečně ulevit. Pomohly jim jednak dvě prohry ze strany Black Angels, jednak vlastní sladká výhra na půdě Sparty 8:5. Výborný výkon navíc hodně posílil sebevědomí týmu před blížící se sérií předkola play-off proti Ostravě. Právě poslední superligové kolo tak určí, kde bude v úterý série začínat. Zda v Moravskoslezském kraji, což je v tuto chvíli vysoce pravděpodobné, anebo v České Lípě. Domácí odveta se následně bude hrát v pátek a případný třetí zápas v sobotu.

Svou vedoucí pozici v tabulce produktivity si po skvělém nedělním vystoupení upevnil Radek Krajcigr. Produktivní forvard má v posledních zápasech dobrou formu a je momentálně na svém kontě 39 branek. Druhý je hned za ním Ladislav Pekárek se 32 body a třetím do party Daniel Štěrba s 31 body. V domácí tabulce je Česká Lípa letos na výborném sedmém místě se ziskem dvaceti bodů, dokonce i před Chodovem.

Po Áčku hrají play-off junioři! 


Sobotní závěrečný zápas základní části sezony 2023/2024 začíná v českolipské sportovní hale od 17:00 a pískat ho budou pánové Martin Reichelt a Tomáš Kostinek. K dispozici pro vás bude přestávková soutěž i bufet. Hned po utkání navíc rozehrají své play-off českolipští junioři, kteří se od 20:00 poměří s pražskými Pantery! Vychutnejte si parádní florbalovou sobotu.