Zápas s Mladou Boleslaví byl rozhodnutý velice rychle. Hosté nasadili ostré tempo už od úvodních minut a dělali si s českolipskou obranou prakticky co chtěli. Trefy Besty, Šebka, Bíny a v sobotu obzvlášť produktivního Delonga tak rychle donutily kouče domácích Vladimíra Trčku vzít si time-out. Pomohlo to. Lípa dokonce díky zásahu trenérova stejnojmenného syna snížila na 1:4, ale do konce první dvacetiminutovky se ještě dvakrát prosadil Delong a zkompletoval hattrick.

Byla to právě posila Mladé Boleslavi z Vítkovic, která si na severu Čech výrazně vylepšila statistiky. Právě druhý nejproduktivnější muž bodování celé soutěže opanoval i další průběh hry. Boleslavští, kteří za předpokladu klopýtnutí Tatranu proti Bohemians mohli pomýšlet na vítězství v základní části, přidali ve druhé třetině ke svému dosavadnímu gólovému příspěvku dalších pět branek a Českou Lípu k ničemu příliš nepouštěli.

Až třetí třetina za hrozivého stavu 1:11, navíc před rekordní návštěvou sezony, přiměla Českolipské k větší aktivitě. Ta vyústila v krásnou kombinaci Stárka se zakončujícím Pekárkem, který navíc záhy přidal ještě jeden gól. V přesilovce se pak dvakrát prosadil i Slaný a po pěkném výpadu Štěrba. Hosté se trefili třikrát, nicméně po brance Beneše chtěl demonstrovat sílu Punčochář a po rozšlápnutí míčku po oslavě gólu inkasoval od rozhodčích červenou kartu. Pro hosty to však byla jediná kaňka na jinak suverénním představení.

Na svého soupeře ve čtvrtfinále si tak musí Mladá Boleslav ještě počkat. Z nabídky si vybere jako druhá po Tatranu Střešovice. Teoreticky tak může dojít na další bitvy s Českou Lípou, ta však musí odvalit z cesty překážku v podobě ostravského FBC. Série hraná na tři vítězné zápasy začne v úterý na půdě soupeře, domácí duel se pak odehraje 8. března od 19:30. Případný třetí zápas předkola potom hned následující sobotu.

FBC Česká Lípa – Předvýběr.cz Florbal Mladá Boleslav 6:14 (1:6, 0:5, 5:3)
12. Trčka, 43. a 48. Pekárek, 56. a 60. Slaný, 57. Štěrba – 2. Besta, 6. Šebek, 7. a 32. Bína, 9., 16., 18., 28. Delong, 26. Vařecha, 35. Feigl, 39. Zoufalý, 49. a 52. Beneš, 54. Gruber.
Rozhodčí: Kostinek, Reichelt. Vyloučení: 2:3, navíc Punčochář trest do konce utkání. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 411. Střely na branku: 24:33.