Minimálně v první třetině přitom byla Česká Lípa více než vyrovnaným soupeřem. Několika famózními zákroky se zaskvěl brankář Martin Beneš, který dokonce uspěl i proti trestnému střílení Radka Krajcigra. Českolipský útočník svým bekhendovým zakončením trefil pouze tyč. Pro domácí tým škoda, že se hned z protiakce prosadil na druhé straně Jiří Curney a otevřel skóre zápasu.

Ve druhé třetině se přece jenom obrázek hry trochu pozměnil. Sparťané byli daleko častěji na balonku a Českolipští se tak po většinu času hry pouze bránili. Výsledkem tak byly další dva míčky v síti českolipského brankáře Jana Dvořáka. Dvakrát se totiž prosadila třetí formace Sparty zásluhou Švába a bývalého českolipského útočníka Jana Pešky.

Domácí tým ale slibně hrané utkání nezabalil a ve třetí třetině se konečně po více než čtyřech třetinách gólového půstu prosadil. Využil totiž přesilovku, ač ji dlouho podobně jako všechny předchozí nehrál úplně ideálně. Z levé strany se vytočil před branku Tomáše Pšenička a ranou mimo dosah brankáře Beneše přece jenom dal Lípě naději.

Škoda jen, že následné brejky Pekárka s Krajcigrem nevyústil v druhý gól, který by kormidlem utkání pořádně pootočil. Takhle si zkušení Pražané s přehledem náskok pohlídali až do konce. Definitivní rozhodnutí pak zařídil tři minuty před koncem zápasu Pruner a po něm se ještě do prázdné branky trefil Curney, na což navázal šestým sparťanským gólem opět Matěj Pruner.

Skóre 1:6 je nakonec pro Českou Lípu až příliš kruté, byť kvalita byla jednoznačně na straně Sparty. Šanci na reparát dostanou svěřenci kouče Vladimíra Trčky v nedělním duelu proti Pardubicím, do nějž by mohl zasáhnout i chybějící obránce Radim Křenek.

FBC Česká Lípa – ACEMA Sparta Praha 1:6 (0:1, 0:2, 1:3)
47. Pšenička – 18. a 58. Curney, 33. Šváb, 39. Peška, 58. a 59. Pruner.
Rozhodčí: Dolanský a Sýkora. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Diváci: 375. Střely na branku: 20:29.

Sestava České Lípy: Dvořák – Stárek, Kopič, Slaný, Štěrba, Mlejnek, Šedivý – Seibert, Krajcigr, Pekárek – Pšenička, Vavruška, Trčka – Kouba, Dzierža, Jirsa – Cobl.