Pražané nechali v první třetině zapomenout na předchozí nezdary proti tabulkově slabším soupeřům a Lípu celkem jasně přehráli. Nebýt vynikajícího brankáře Jana Dvořáka, patrně by už po prvních dvaceti minutách bylo rozhodnuto. Takhle českolipský gólman pochytal několik velkých šancí domácích a z brejku mohl po výběhu na střed udeřit Vavruška. Zasloužené vyrovnání domácích pak obstaral Klápa a celek z Jižního města mohl udeřit z trestného střílení. Horký si ale na záskok v podobě Daniela Jukla nepřišel a do šaten se tak odcházelo za stavu 1:1.

Druhá třetina už ani zdaleka tak výraznou převahu Pražanů nepřinesla. Českolipští hráli aktivněji a častěji se tlačili do brejků. Na zaskakujícího brankáře Dittricha, který kvůli trestu nahradil standardní jedničku Hodíka, se tak valilo více útočných akcí. Řadu z nich navíc hosté dokázali proměnit. Perfektní souhru s Křenkem zakončil po jeho křížné přihrávce Pekárek a Česká Lípa podruhé v zápase vedla.

Na bodově plodné zápasy si navíc vzápětí vzpomněl i Seibert, jehož střílená přihrávka našla před brankou Krajcigra, který dostal Českou Lípu do vedení už 3:1. Po perfektní individuální akci zakončené střelou pod břevno se navíc prosadil i Pšenička a za stavu 1:4 z pohledu Chodova sáhl kouč David Podhráský po oddechovém čase. Pražany nakonec v utkání zachránilo dravé mládí. Petráň s Kováříkem snížili do přestávky náskok České Lípy, mezi jejich trefy se ale vešla také utěšená rána dvougólového Vavrušky, takže Severočeši pořád vedli alespoň o dvě branky.

Zkraje třetí části hry nejprve svěřenci kouče Vladimíra Trčky přežili oslabení, ale proti sílícímu tlaku Chodova nakonec dlouho neodolávali. Problémy jim dělaly především přihrávky šikovných domácích forvardů zpoza branky. Po jedné takové se prosadil Kovářík a snížil na 4:5. Českolipští ve třetí dvacetiminutovce nenacházeli protihru a dostávali další góly. Dvěma slepenými zásahy otočil skóre Marek Vávra a s hosty to začalo vypadat zle.

Taktovka hry se ale za nepříznivého stavu vrátila přece jen na hole hostujícího celku. Po několika nevyužitých šancích nakonec přece jenom v power-play skóroval Slaný a dovedl utkání po 60 minutách k zasloužené remíze. V prodloužení Česká Lípa kontrolovala míček a patrně vyčkávala na samostatné nájezdy. Jenže ztrátu v poslední minutě potrestal po křížné přihrávce Komárek a vybojoval pro Chodov bod navíc.

Česká Lípa tedy vybojovala na půdě Chodova svůj pátý venkovní bod, který v konečném účtování soutěže může mít svou cenu. Potvrdit ho bude chtít už v úterním derby proti Liberci. Mikulášský zápas startuje 5. prosince od 18:00 a rozhodně si ho nenechte ujít.

Florbal Chodov – FBC Česká Lípa 7:6pp (1:1, 2:4, 3:1 – 1:0)
15. Klápa, 32. a 46. Kovářík, 37. Petráň, 49. a 50. Vávra – 65. Komárek, 11. a 36. Vavruška, 22: Pekárek, 28. Krajcigr, 29. Pěnička, 60. Slaný.
Rozhodčí: Čížek a Laštovička. Vyloučení: 1:1. Bez využití. Diváci: 105. Střely na branku: 35:24.

Sestava: Dvořák – Křenek, Seibert, Slaný, Štěrba, Stárek, Šedivý – Kopič, Krajcigr, Pekárek – Pšenička, Vavruška, Trčka – Mlejnek, Kouba, Jirsa. Připraven: Dzierža, Jukl.