Bohemians po výborných výkonech v minulé sezoně toužili po úspěchu nejenom na domácí, ale i evropské scéně. V rámci Champions Cupu ovšem museli svěřenci kouče Michala Jehličky zkousnout hořké vyřazení od švýcarského Wileru po prodloužení čtvrtfinálového dvojzápasu.

Bohemians se zatím letos v lize trápí

Nepohodu si pak Klokani přenesli o do domácí soutěže. Šokující prohry doma s BUTCHIS nebo proti Black Angels doplnily i těsné porážky na Chodově či na Spartě nebo domácí ztráta s Vítkovicemi. Do pohody se zelenobílí dostali až v Pardubicích, na což navázali další důležitou venkovní výhrou proti výběru Ostravy. Aktuálně jsou Pražané na osmém místě tabulky o skóre právě před Českou Lípou.

Střeleckým i bodovým lídrem Bohemians zůstává i nadále Jakub Petrák. Ten drží prapor svého týmu s dobrou bilancí 14+6. Hned za ním jsou v produktivitě Jakub Buršík se slovenským útočníkem Tomášem Kvasnicou. Body, které obstarával produktivní forvard Filip Forman, zatím týmu výrazně chybí. Do týmu naopak přišel brankář Daniel Mück nebo Matyáš Krebner.

Bohemians jsou vedle Mladé Boleslavi jedním ze dvou soupeřů, které ještě Česká Lípa nikdy v historii nedokázala v Superlize porazit. Šance na body však ve čtvrtečním zápase vzhledem k atkuální formě obou týmů pro Českou Lípu existuje. Už poslední dva vzájemné duely v minulé sezoně naznačily, že se misky vah mezi oběma soupeři začínají přece jenom vyvažovat.

Lípa jede, bodovala čtyřikrát po sobě

Česká Lípa aktuálně ve čtyřech zápasech po sobě dokázala zabodovat, byť po šedesáti minutách vyhrála pouze dva z nich. Po devíti kolech tak drží solidní deváté místo s pětibodovým náskokem nad týmy ohroženými účastí v play-down. Porážka proti BUTCHIS v posledním kole sice zamrzela, nicméně poslední třetina naznačila, že se snad jednalo pouze o výpadek při práci. Případný bodový zisk proti Bohemians by znamenal vytvoření rekordní bodové série v Superlize, která by se mohla natáhnout na pět po sobě jdoucích utkání.

Skvělou formu si po příchodu do České Lípy udržuje Jakub Seibert. Mladý univerzál z Mladé Boleslavi zaznamenal za tři zápasy 7 bodů při bilanci 5+2. Lídrem klubové produktivity je zaslouženě odchovanec českolipského florbalu Ladislav Pekárek, který zatím nastřádal i díky plodnému spojení se Seibertem už čtrnáct kanadských bodů.

Souboj hraný na Dušičky je na programu v českolipské sportovní hale od 18:30 a jeho rozhodčími jsou pánové Tomáš Kostinek a Martin Reichelt. Čeká na vás i tradičně přestávková soutěž o koláč z Jizerských pekáren a také bohatá nabídka občerstvení v místním bufetu.