Liberečtí florbalisté zatím překvapují Superligu. Na ne úplně přesvědčivé výkony posledních týdnů zapomněli Severočeši v nedělní bitvě s Mladou Boleslaví, kterou překvapivě porazili především díky skvělé druhé třetině 9:8. Svěřencům trenéra Matěje Klucha tak aktuálně patří v tabulce šestá příčka.

Tým po odchodu Šimona Stránského do Finska našel nové střelecké lídry. Osmým mužem celkového pořadí kanadského bodování tak je Vojtěch Wiener, hned za ním jsou v závěsu produktivní Jakub Faksa a Jakub Kopecký, nad dvacet bodů mají aktuálně také Prokop Ferdan s Filipem Smutným. Oporou mezi třemi tyčemi je zatím Petr Chlad, který při mohutné stíhací jízdě pomohl Mladé Boleslavi několika neuvěřitelnými zákroky.

Historie vzájemných zápasů mezi Českou Lípou a Libercem je aktuálně velmi bohatá. Českolipští uspěli hned při své premiérové sezoně mezi elitou, když v Liberci vyhráli 7:6 a dvakrát zvítězili také v minulé sezoně. Venku po divokém obratu 9:8 po prodloužení a stejně tak i v domácím prostředí, kdy Českolipští v první třetině ztráceli už 1:5. Celkově po třinácti superligových zápasech zatím panuje skóre 7:6 pro našeho krajského rivala.

Česká Lípa ve svém posledním utkání také bodově okradla favorita. Z palubovky haly na Jižním Městě si přivezla bod za porážku 6:7 po prodloužení. V nesmírně napínavé bitvě o účast v předkole play-off je ale pro výběr kouče Vladimíra Trčky každý zápas nesmírně důležitý, a tak v úterý půjde rovněž o klíčové body.

Na čele velmi vyrovnané tabulky klubové produktivity je po pátku i nadále Ladislav Pekárek (9+9), na kterého ale dotírají Radek Krajcigr, Daniel Štěrba, Radim Křenek a v posledních zápasech velmi produktivní Václav Vavruška. Výborným výkonem na Chodově se blýskl brankář Jan Dvořák a z velké části i jemu musí Česká Lípa vděčit za cenný bod.

Na Českou Lípu čekají v prosincovém programu ještě tři domácí duely. Po zápase s Libercem pak dohrávka proti Spartě (15. prosince) a Vánoční duel proti Tatranu Střešovice (22. prosince). Duel proti tradičnímu soupeři, který nám nepochybně ani v úterý nic nedaruje, budou řídit rozhodčí Jiří Kropáček a Tomáš Novák.