Předpoklady, že se bude jednat v úterní podvečer o vyrovnaný zápas, se víceméně naplňovaly už od první třetiny. Českolipští svého soupeře mírně zatlačili, ale ten trestal (podobně jako po celý zápas) z rychlých brejků. Jeden takový proměnil Prokop Ferdan a dostal celek z krajského města do vedení.

Přesto se domácí nevzdali a po dvou vypracovaných akcích první formace dokázali dvakrát udeřit. Nejprve srovnal nenápadnou střelou Kopič a pak pěkným tahem otočil skóre Pekárek. Česká Lípa si však pracně nabytého vedení 2:1 příliš nevážila. Naopak, za necelých stopadesát vteřin totiž hostitelé třikrát inkasovali a jen málokdo v tu chvíli tušil, že se vlastně jedná o klíčový moment zápasu.

Tím spíše, že ihned po návratu z kabin skóroval přesnou dorážkou Vavruška. Liberečtí, viditelně unavení po náročném nedělním zápase s Mladou Boleslaví, ve druhé části hry nestíhali. Českolipští však podobně jako v domácím utkání proti Black Angels zcela propadli v koncovce. Vyložené šance přehrávali a když se dostali do zakončení, ztroskotali na Chladovi.

Stejný obrázek dlouhou dobu nabízela i třetí třetina. Místo vyrovnání z pokračujícího tlaku, ale přišla ledová sprcha. Dva rychlé protiútoky v rozmezí 78 sekund zakončil Jakub Faksa a de facto rozhodl o vítězství rozjetého Liberce. Českolipským se nedala upřít bojovnost s výsledkem něco udělat. V době sílícího tlaku navíc přišla i dlouhá přesilovka 5 na 3, kterou však svěřenci kouče Vladimíra Trčky sehráli bídně a branku Chlada prakticky neohrozili.

Zatímco po závěrečné siréně mohla propuknout liberecká radost z vybojované výhry, Českolipští budou mít po druhé derby porážce v této sezoně plné ruce práce se zachováním si pozice zajišťující si účast alespoň v předkole play-off.

FBC Česká Lípa – FBC Liberec 3:6 (2:4, 1:0, 0:2)
12. Kopič, 16. Pekárek, 24. Vavruška – 7. Ferdan, 16. Korych, 18. Smutný, 19. Šoltys, 47. a 48. Faksa.
Rozhodčí: Kropáček a Novák. Vyloučení: 1:2. Bez využití. Střely na branku: 26:27. Diváci: 381.