Utkání proti nováčkovi soutěže nabízelo od úvodních minut vyrovnanou podívanou. Hosté se v ní navíc dvakrát dostali do vedení po trefách Veleby a Jana Novotného. Českolipští měli s rychlostí Butchis v útočné fázi velký problém, ale dokázali vždy rychle zareagovat. Poprvé srovnal Kopič, pak Pšenička a na závěr třetiny se po rychlém ťukesu prosadil zmiňovaný Vavruška.

Těsný náskok z první třetiny navíc dokázali Severočeši v dalším průběhu hry masivně navýšit. Slepené trefy Vavrušky a Krajcigra navíc vyhnaly z branky Vladaře, místo nějž dochytal zápas Hlinák. Tomu připravil nepěkné přivítání dalekonosnou ranou Slaný a poté, co Štěrba využil záhy přesilovou hru, to začalo vypadat za stavu 7:2 na českolipskou exhibici.

Jenže v českolipském oslabení oplácel Novákův faul Mlejnek a situace 4 na 3 z pohledu Pražanů zadělala na dramatizaci zápasu. Přesilovku totiž využil Petráň a v místy až huronské snaze opět soupeři odskočit, trestali hosté z rychlých protiútoků. Černý s Novotným tak v závěrečných třech minutách rázem snížili na 5:7 a bylo jasné, že poslední dvacetiminutovka zápasu nebude jen procházkou růžovým sadem.

Tím spíše, když Dvořákovi prošla nenápadná střela od mantinelu v podání Nováka, která znamenala snížení na rozdíl jediné branky. Až to vybičovalo domácí k opětovně lepšímu a soustředěnějšímu výkonu. Za záda Hlináka navíc prošla tečovaná střela Křenka, která Českou Lípu definitivně uklidnila. Hosté se od té doby do šancí moc nedostávali a jejich aktivita opadla.

Nejspíš rozhodující moment utkání tak přišel v 54. minutě, kdy na Štěrbovu křížnou přihrávku počkal Vavruška a z voleje poslal míček do brány. Za stavu 9:6 sice bylo o vítězi prakticky rozhodnuto, ale závěr utkání se nakonec proměnil v emotivní záležitost. V závěrečných minutách vyměřili sudí Bališ s Vargou až sedm dvouminutových trestů a Slanému i trest osobní. Z hostů byla cítit frustrace, na kterou domácí často až nepochopitelně reagovali a trochu si tak pokazili příjemné oslavy vítězství. To ještě potvrdili trefami do prázdné branky Vavruška, Krajcigr a Slaný.

Česká Lípa tak po sobotní výhře poskočila na deváté místo tabulky. Účast v play-off však ani zdaleka nemá jistou. Ve zbývajících šesti zápasech se totiž střetne hned s pěti pražskými soupeři a Mladou Boleslaví, přičemž klíčové duely by měla sehrát na hřištích Black Angels či Vinohrad.

FBC Česká Lípa – Butchis Praha 12:7 (3:2, 4:3, 5:2)
7. Kopič, 16. Pšenička, 19., 27. a 54. a 59. Vavruška, 27. a 56. Krajcigr, 28. a 58. Slaný, 32. Štěrba, 46. Křenek – 4. Veleba, 15. a 40. J. Novotný, 35. Petráň, 38. Černý, 41. a 60. Novák.
Rozhodčí: Bališ a Varga. Vyloučení: 6:5, navíc Slaný osobní trest 10 minut. Využití: 1:1. V oslabení: 2:0. Diváci: 367. Střely na branku: 28:21.